| Talpa_Maxim_2000 a întrebat:

Salut,am făcut sex neprotejat.
Ciclu îmi întârzie deja A4 zi.
Prietenul e sigur ca nu a ejaculat in mine.
Ce poate sa fie?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si ai simptome ca ti vine? Posibil sa fie o dereglare

| Violleta2022 a răspuns:

Draga maxim, ma indoiesc ca baietii au ciclu menstrual si ca ar putea ramane gravizi, asadar, intrebarea ta nu-si are locul, decat la categoria "minuni ale lumii".

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil O simpla dereglare a ciclului menstrual, care a aparut pe fondul producerii unei dereglari a activitatii hormonale pe parcursul ciclului. Este binecunoscut faptul ca uneori pot sa apara mici dereglari ale ciclului menstrual care sa aiba o abatere in +/- de cateva zile, chiar si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale. Nu ai precizat daca actul sexual a fost intretinut in timpul celor 5-6 zile ale perioadei fertile, singurele in care se poate forma sarcina, sau in afara acelei prerioade fetile, caz in care formarea sarcinii aproape in toate cazurile este IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

| Talpa_Maxim_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Ciclu a mai întârziat așa
Dar acum nu am avut nici simptome
Și azi e A4 zi de întârziere

| Emilian65 a răspuns:

O sarcina sigura.