| 1Enigmatic a întrebat:

Salut! Am fost într-o relație cu o femeie mult mai mare decât mine care a durat aproape un an. În timpul ăsta ea a vorbit cu alt bărbat, eu am aflat, am continuat să mai vorbim vreo 2-3 luni, după care s-a ajuns la despărțire. După 3 luni de la despărțire ea mi-a trimis un mesaj, i-am răspuns si de acolo ea a început să îmi vorbească de iubitul ei si să îmi trimită poze cu el. De atunci îmi scrie o dată pe luna sub pretextul că vrea să vada ce fac dupa care iar continuă să îmi vorbească de iubitul ei si să imi trimită poze.

Întrebarea mea este: de ce face asta si de ce nu îsi vede linistită de iubitul ei(eu în timpul ăsta nu am deranjat-o cu absolut nimic)?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu o intrebi pe ea? Crezi ca noi stim? Ea stie de ce procedeaza asa, suna o si intreaba o.

| 1Enigmatic1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, si ea o să îmi spună adevărul:" ce bine că m-ai sunat, chiar voiam să îți spun că voiam să te fac gelos sau mai stiu eu ce. Doamne!

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt oameni pe lumea asta, care din invidie sau frustrare nu vor sa te lase in pace, ca atare, iti intra in viata si te impung cu rautati sau chestii care stiu ca iti fac rau, ca sa te pedepseasca.
Nu inteleg, de ce nu-i tai toate portilele de acces catre tine, blocand-o peste tot?
Ce sens are sa primesti rautatile unei femei, care oricum nu te-a iubit niciodata?

| 1Enigmatic1 a răspuns (pentru Violleta2022):

In primul rand, nu vad de ce ar vrea sa ma pedepseasca, ca doar ea m-a inselat, nu eu.
In al doilea rand, eu nu am zis ca as fi gelos sau ca m-ar interesa. Din contra, mi-a zis de iubitul ei si eu nu am comentat nimic legat de asta, ca mai apoi sa o tina tot cu asta si in urmatoarele luni.

De unde stii ca nu m-a iubit niciodata? Ca ea sustinea ca sunt iubirea vietii ei si nu poate trai fara mine. laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Enigmatic1):

Te pedepseste fiindca nu mai esti cu ea, asa cum erati inainte, cand va avea pe amandoi si facea ce dorea din tine.
Baiete, am trezicesi ci ceva de ani de casatorie si iti spun sincer: cand iubesti cu toata inima, sincer si cinstit nu-ti bati joc de omul iubit si nu-l inseli! Ori femeia asta te-a isnelat, te-a mintit ba chiar ti-a ras in nas, aratandu-ti poze cu actualul iubit.
Ce dovezi mai doresti ca sa pricepi ca totul a fost o minciuna, ca nu esti tu iubitul vietii ei?

| 1Enigmatic1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu, dar nu stiu ce să fac! Parcă si eu astept să îmi scrie să vorbesc cu ea.
P.S. Femeia are peste 50 de ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Enigmatic1):

Da-i pace! Oricum este mult prea mare pentru tine si viitor alaturi de ea nu exista.
Nu mai pierde timpul inutil! Cauta-ti o fata un pic mai mica de varsta ca tine, sa-ti fie draga, sa iesiti in lume, sa aveti concedii frumoase, timp impreuna, dragoste recirpoca, copilasi poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și cum o face, într-o manieră sarcastică sau naturală. Asta nu ai specificat.
Poate că vrea să te facă gelos sau să-și bată joc de tine.
Poate că îl consideră pe el superior față de tine și vrea să-ți arate noua ei "achiziție".
Poate că el e un trofeu pentru ea, așa îl consideră.

| 1Enigmatic1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-o maniera prefacuta. Adica ma abordeaza cu intrebari de genul: " Ce faci, cum mai esti", dupa care incepe, din senin, sa vorbeasca de iubitul ei si sa imi trimita poze cu el. Am inteles ca a facut asta in prima luna, dar luna de luna tot cu asta o tine.

| Mopmop a răspuns:

Posibil sa vrea sa fie impartita intre voi doi. Poate are o fantezie ce vrea sa o puna in aplicare?
Nu ar fi mai bine sa o intrebi pe ea direct ce vrea de la tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Are nevoie de atentie. Foarte multi oameni fac chestii similare pentru ca ii ajuta la ego sa fie bagati in seama. Mai pe scurt te foloseste pentru a-si satisface o nevoie care e specifica narcisistilor. Daca vrei sa nu iti mai scrie, spune-i foarte clar ca nu vezi rostul acestor discutii random si ca pentru tine nu are niciun sens o socializare doar de dragul de a vorbi aiureli neinteresante despre relatia ei sau despre viata ei.

| Mihaa890 a răspuns:

Poate simte nevoia sa-i fii prieten, poate vrea sa te facă gelos. Greu de spus ce e în mintea unora. În locul tău as bloca o

| 1Enigmatic explică (pentru Mihaa890):

Am blocat-o peste tot mai puțin pe un telefon pe care nu îl prea foloseam. Dupa 3 luni am văzut mesaj de la ea, iar de atunci lună de lună tot acolo îmi scrie si nu înțeleg de ce.