| SnowFake a întrebat:

Salut, am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu. Am facut doar anal, eu sunt virgina ( nu m-a penetrat in vagin) s-a scapat in mine putin. este vreo sansa sa raman gravida chiar daca sunt virgina? adica daca s-a scurs sperma din anus in vagin pot ramane gravida? (nu am mers la baie imediat dupa act)

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Sărbători fericite!

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Prietenul tau isi poate da drumul de-a binelea in anusul tau, important e ca sperma sa nu se prelinga in vagin. In alta ordine de idei, cand vaginul nu e penetrat e, ce sa vezi, cam inchis, ca nu-i pahar sau borcan. Exista cum se stie posibilitatea sa se prelinga in interior insa pentru ca fecundarea sa aiba loc ar trebui ca sperma sa fie ejaculata in vagin, forta unei ejaculari si distanta mult mai mica, penisul fiind cel putin cativa centimetri inauntrul vaginului, face ca doar o simpla scurgere sa fie putin probabila producatoare de sarcina.

In plus nici din anus nu se scurge decat daca dupa scoaterea penisului tii anusul prea relaxat.

Ar cam trebui sa mergi la baie imediat dupa ca nu dureaza mult sa elimini lichidul si sa cureti zona. In cele mai multe cazuri insa, sperma o data ejaculata in anus ramane acolo pana cand o elimini voluntar.

| Alcyon a răspuns:

Sunt curioasa. De ce naiba nu intretii relatii normale si-o faci anal? Vrei s-o faci pe mireasa virgina, dupa ce ti-ai tras-o in toate modurile posibile, mai putin cum e dat de la mama natura?

| Danysan a răspuns:

Sanse sunt daca s-a scurs in Vagin. daca si-a dat drumu in tine in partea cealalta e cam greu sa iasa si sa ajunga la vagin.Totusi uite o fata isteata care isi multumeste iubitu si poate sa fie si virgina. Oricum pe Viitor fi mai atenta ca zona respectiva nu prea e recomandata sa o folosesti pentru sex sau introducrerea de alte obiecte.Are o pozitie anume si cand esti Penetrata practic e contra.Dar daca o faci protejat sau daca ai un partener care stie ce face e oki.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Danysan):

Milioane de oameni fac sex anal fara sa aiba macar vreo fisura anala si tu spui ca zona nu e prea recomandata. De cine nu e recomandata? de pudici sau de sexologii din secolul 18?

| PsychologistT a răspuns:

Daca doar te-a atins, nu sunt sanse sa se intample.
Trebuie sa ajunga in interiorul vaginului ca sa poti ramane insarcinata.

| CheLoo23 a răspuns:

Nu mai stai linistita nu ai cum sa ramai insarcinata...nu te mai gandi la asa ceva happy mai bine fai oral decat sa-ti faca el tie analwinking sfatul meu happy

| iulyV a răspuns:

Nici-o sansa...stai linistita (sperma trebuie sa ajunga mult mai "inauntru" daca intelegi)

| Ella9098 a răspuns:

Nu sunt sanse deoarece daca sperma s-a scurs din anus in vagin inseamna ca a facut contact cu aerul. Iar daca sperma intra in contact cu aerul spermatozoizii nu mai fecundeaza ovulul. + ca sperma trebuie introdusa mai adanc in vagin pentru a ajunge la ovule=> copilasii happy.