|

Salut, am luat pastila de a doua zi si menstruatia mi-a venit cu 10 zile inainate iar acum a doua lună mi-a întârziat deja cu 7 zile, ce să fac? Sunt însărcinată? Cât o sa-mi mai întârzie?

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

Teoretic nimeni nu este capabil si/sau in stare nici macar sa aprecieze cu aproximatie cam ce fel de modificari hormonale se produc in organismul tau in urma introducerii in corp a acelor hormoni sintetici existenti in acea pastila nenorocita. Fiindca hormonii actioneaza haotic asupra tuturor glandelor endocrine in organism se produc modificari pe care nimeni nu le poate anticipa si ca urmare nimeni nu este in stare sa-ti poata da un raspuns care sa fie catusi de cat : cert, concret, exact sau precis. In acest moment fiecare isi poate exprima doar parerea sau sa faca presupuneri insa subiective care pot fi total gresite. Multa sanatate!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult❤

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează