| Marius123451 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor.Pai este vorba despre o fată care o plac extrem de mult.Sunt navetist si o pot vedea doar în stație și în autobuz.Sunt un băiat mai timid, dar îmi fac curaj să îi spun ce simt pentru ea.Nu o cunosc si o vad de o săptămână. Dar de câteva zile atunci când cobor din autobuz o văd la geam și observa că se uită la mine si când m-am uitat si eu la ea a început să zâmbească si pe mine m-a luat o căldurălaughing. Cam din asta ma făcut sa ii spun ce simt.Voi ce părere aveți și ce sfaturi îmi dați?
PS: Am 16 ani si ea 15.

Răspuns Câştigător
| Cannibal a răspuns:

Man lasă timiditatea de o parte, chiar dacă o sa fie sansa sa te bage in friendzone tu n-ai nimic de pierdut.
Intră cu ea în vorbă și vezi ce iese.

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ce pot sa-ti zic, nu mai pierde vremea si actioneaza.
Du-te frumos la ea si prezinta-te.
Calm, natural si spontan.
Zambeste-i si priveste-o in ochii cand vorbesti cu ea.
Incerca sa-ti controlezi emotile, ai alte sanse cand pari hotarat si sigur pe tine.
Chiar daca te respinge, e mai bine sa incerci decat sa nu incerci.
Succes!

| sofisis a răspuns:

Ok. Pentru inceput: NU ii spune ca tu SIMTI chestii. E stupid. Nu va cunoasteti. O placi, da. Dar nu SIMTI.
O sa o sperii daca o iei cu sentimente asa din senin. Incearca mai bine intai sa te imprietenesti cu ea si abia dupa sa o inviti la un suc, ceva. Nu o da cu mucii in fasole cu logoree verbala despre sentimente ca o sa ramai cu buza umflata

| Marius123451 explică (pentru sofisis):

Să nu îi spun ce simt și mai întâi să ne cunoaștem.Nu știam că dacă ești direct și îi spui nu o să iasă bine.O să îți urmez sfatul, mersi.

| sofisis a răspuns (pentru Marius123451):

Pai, tu cum te-am simti daca din neant ar veni una asa aiurea la tine sa iti spuna ca are sentimente pentru tine? Dar tu nici nu o cunosti, nu stii nici macar cum o cheama...e cel putin deplasat.

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

Ii poti spune direct ceva gen "esti tare simpatica, as vrea sa te invit la un suc sa ne cunoastem mai bine".
Dar nu ii poti spune "imi place de tine" pentru ca nu o cunosti ca sa iti placa de ea happy

| DenissRaba a răspuns:

Pune-te langa ea in autobuz, incepe sa vorbesti cu ea, fii tu insuti, sigur o sa te placa

| Marius123451 explică (pentru DenissRaba):

Mulțumesc pentru sfat. big grin