| RamonR a întrebat:

Salut, am nevoie de cat mai multe sfaturi, povestea e destul de lunga... Nu stiu cum sa incep, dar as vrea sa aflu cat mai multe despre tachinarea din partea unei fete, e colega cu mine. Ea face asta cam de o luna-2, de cand colegii ne spuneau ca ne placem reciproc si asa mai departe. Cand vorbim, si ajungem la sentimentele noastre amandoi dam inapoi, adica eu ii spun sa zica ea ce crede si ea invers, ce ar fi mai bine sa fac: sa-i spun ca tot ce s-a intamplat m-a facut sa simt ceva pentru ea, sau ar fi mai bine sa mai astept. E exact genul ala de tachinare intre noi, care rezulta din zicala :,, Cine se tachineaza se iubeste". Help plzzz!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si n-ai obosit?
Banuiesc ca,desi placuta,tachinarea asta incepe sa fie cumva obositoare si exasperanta!
Fata,daca are bun simt si e bine crescuta,asteapta sa faci tu primul pas si,din ce ne spui,asteapta cam de mult.
Hotaraste-te si discuta cu ea,spune-i adevarul despre sentimentele tale,eventual,invit-o initial la o ciocolata calda, la un film, o pizza, oriunde, unde sa puteti discuta linistiti si unde veti fi departe de colegi sau ochi indiscreti.
Curaj!
Lasa-ti sufletul sa te conduca!

| Awesom a răspuns:

Ar fi bine s-o abordezi si s-o chemi undeva unde sa fiti singuri si sa discutati.