| Karlla888 a întrebat:

Salut,am nevoie de citeva sfaturi! Am o relatie de o luna cu un baiat, el are 20 si eu 19. Ne simtim bine impreuna,eu il plac,el ma place,insa aseara mi-a spus ca exista o problema in relatia asta,ca nu prea avem despre ce vorbi,si sa nu-l inteleg gresit,pentru ca nu vrea sa ne despartim,ii place cum arat, cum gindesc cum sarut etc. Si mi-e frica sa nu ne despartim din aceasta cauza. Ce ar trebui sa fac sau sa facem ca sa scapam de aceasta asa-zisa plictiseala? Ce teme de discutie putem aborda? Va multumesc!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faceti schimb de carti si apoi discutati despre ele. mergeti impreuna la teatru sau descarcati piese de teatru de pe net si urmariti-le, apoi discutati-le. Discutati despre palnurile voastre de viitor, despre ce invatati la scoala, despre pasiunile voastre. E imposibil sa va plictisiti atata timp cat sunteti amandoi niste oameni preocupati de cultura, de imbunatatirea permanenta a cunostintelor, de informare. Sunt milioane de chestii care abia asteapta sa fie aflate si discutate (vezi wikipedia, de exemplu, pe care poti sta 24 de ore fara sa te plictisesti o clipa). Fiecare om are multe informatii interesante aflate in viata lui, trebuie doar sa depasiti barierele si sa discutati liber despre toate astea. Acum se va vedea importanta invatatului si a cititului, pentru asta ati citii mii de carti si ati invatat mii de pagini, ca sa aveti ce discuta intre voi pana la adanci batranete. Toate chestiile interesante si frumoase pe care le stii pot deveni subiecte de discutie, trebuie doar sa iti depasesti inhibitiile si sa-ti valorifici cultura

| Barbaraaa a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa-l cunosti... Daca nu aveti ce vorbi si doar va placeti nu o sa ajungeti departe daca nu va doriti amandoi asta. Succes Te pup

| LonlyWolf a răspuns:

Gasiti subiecte comune! filme jocuri muzica etc

| corbulalbrosu a răspuns:

Iesiri cat mai multe si dese, in natura, la plimbari, spectacole, socializare cu altii prieteni si prietene comune.

| neutrino a răspuns:

Teme despre sex, el deja forteaza usor nota.

| Mussette a răspuns:

Temele despre care discutati vin de la sine si se imbogtesc pe percurul relatiei, cand va cnoastei mai bine, cand aveti incredere unul in celalalt. Dar lipsa comunicarii face ca relatia sa scartie. Vorbeste orice cu el si pana la urma veti ajunge la subiecte comune.

| Neo12 a răspuns:

Aşa mi se întâmpla şi mie cu fostul' şi până la urmă ne-am despărţit.
Cu cât vă vedeţi mai des şi petreceţi mai mult timp împreună, cu atât scăpaţi de monotonia asta.
Ieşiţi în diferite locaţii, mergeţi la petreceri, jucaţi ceea ce vă place, vorbiţi pe tema trecutului/viitorului/prezentului, despre părinţii şi rudele voastre.
Începi un subiect şi după uşor uşor poţi ajunge la altele.

| frostxtq a răspuns:

El deja incepe sa te conduca spre patul lui. Fii cu capul pe umeri si nu te lasa purtata cum vrea el.
In ceea ce priveste discutiile, nu cred ca unui iubit ii place sa auda despre rude, parinti, colegi, fsti iubit etc. Astfel de persoane nu sunt prea important pentru un iubit atunci cand este singur cu tine.
Afla despre convingerile lui, in ce crede cu toata inima, in ce nu crede. Dumnezeu, planete, extraterestii. sunt teme e care e puteti discuta la infinit atata timp cat aveti un pic de informatie despre acestea.

| TPUuser199 a răspuns:

Doar atat ii place la tine? "ii place cum arat, cum gindesc (gAndesc) cum sarut" Asta este atractie fizica. Daca nu tine la tine ptc ii place cum esti tu, modul tau de a fii, lasa`l. Parerea mea.

| Karlla888 explică (pentru TPUuser199):

Totusi avem doar o luna, e logic ca e doar atractie fizica deocamdata!

| TPUuser199 a răspuns (pentru Karlla888):

Mai, eu nu stiu asa. Dar fiecare cu parerile lui, nu? Si iti spun eu ca nu e LOGIC.winking LOGIC e sa te placa pentru ceea ce esti nu pentru ca saruti bine laughing) rolling on the floor) Si totusi, sunteti impreuna de 1 luna! Nu e 1 saptamana, sa spun ca abia v-ati cunoscut. Dupa cat timp astepti sa se indragosteasca de ceea ce esti tu?

| Vendetta99 a răspuns:

Incearca sa vorbiti despre sinucidere, ca amandoi pareti la fel de prosti