| Alalllme a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi. Am 16 ani si am o relatie de 2luni, prietenul meu e pasionat de muzica si deci face colegiul de muzica si e foarte ocupat, adica in timpul saptaminii nu ne vedem, doar in weekend, si simt ca incepe sa nu imi acorde destula atentie. Nu imi mai scrie absolut deloc de luni pana vineri, nu vorbim deloc, si i-am spus ce ma deranjeaza dar el a aruncat scuza ca e foarte ocupat si ca el m-a anuntat la inceput ca va fi greu. Simt atitudinea lui indiferenta mereu cand iesim, si mereu vorbeste de relatii intime. Alteori face planuri cum ca cand vom fi mai mari o sa traim impreuna. Isi face mereu timp pentru prietenii lui sa iasa cu baietii, dar azi am iesit si in loc sa stea mai mult cu mine pentru ca nu ne-am vazut de 5 zile, el a stat doar 40 minute dupa care l-a sunat un prieten si l-a chemat in oras, am zis ca nu vreau sa plece si el a zis ca el vrea sa plece, si pe drum cat m-a perecut pana acasa eu eram foarte serioasa pentru ca ma doare ca nu isi face timp si pentru mine, dar el facea diverse glume si radea si dupa asa usor a plecat.Nu stiu ce as putea face. Si m-a irita chestia ca mereu vorbeste despre relatii intime si cat de mult ma vrea si ii zic ca am impresia ca doar pentru asta ma vrea dar el neaga faptul. Nu stiu ce sa cred si cum sa fiu. Am nevoie de un sfat.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E un idiot si nu inteleg ce e in capul tau de-ti mai pierzi timpul cu el. Asta n-o sa se schimbe, eventual o sa ajunga si mai rau, sa nu mai vina deloc sa te vada.

| GoldenZenith a răspuns:

Este mai mult decât evident că asta vrea de la tine. Lasă-l și mergi mai departe!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ti pierde timpul cu tipul asta. Asa cum ai zis si tu nu vrea decat sa ajunga in pat cu tine. Daca acum te cauta doar in weekend atunci cand o sa obtina ce vrea n o sa te mai caute deloc. O sa gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat si o sa ti acorde toata iubirea si atentia lui.

| ShamelessQboy a răspuns:

Tu încă nu esti pregatita pentru o relație asa cum vrea el, totusi el pare dispus să te aștepte.
Si pana la urma ai vrea sa fie posesiv, sa te sufoce cu persoana lui?
Mai gândește-te ce vrei de fapt.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Vrea doar sa ti-o traga si atat. Daca dadea doi bani pe tine nu te lasa in pace atat timp. Persoanele care tin la tine sunt alea care te sufoca cu atentie si iubire fara sa ceri. Nu idioti care prefera sa stea cu baieti decat cu iubita. Uite. Fa un test. Suna-l acum si spune-i ca esti singura acasa si ca iti este foarte rau. Daca nu vine. Nu ii pasa de tine. Apoi. Peste o zi sau douo. Suna-l tot noaptea tarziu si spune-i ca esti singura si ca vrei sa faceti sex. Atunci fac pariu ca va veni. Si vei observa ca vine, dar doar cand are ceva de obtinut. (Adica sex). Lasa-l dracu de pustan. Nu e bun de nimic. Doar sex are in cap. Si mai e si nesimtit ca nu te trateaza cum meriti.

| MajinVegeta a răspuns:

E clar ca te vede ca pe un obiect. Nu merita sa continui. Treci mai departe.winking

| Oxxxxyyymirooon a răspuns:

Lasa-l,este evident ca e indiferent si ce vrea de la tine este doar sex, am trecut si eu prin asta crede-ma decat sa iti pierzi timpul cu o persoana nepotrivita mai bine astepti ceva timp sa iti gasesti acea persoana