| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor, ce marime de prezervativ s-ar potrivi pe un penis de 13 cm in circumferinta, cele de 56 mm de la Durex sunt ok? Vreau pareri de la cei ce au incercat deja si/sau au aceeasi circumferinta. Mersi mult, sper sa ma puteti ajuta!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai mic prezervativ, masura "S" (small).

| Prraah a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai astept ceva raspunsuri, am mai citit alte postari de ep TPU unde s-a mai spus ca e bun M sau de cele mai multe ori L, mai astept oricum, mai mult ma intereseaza in mm deoarece asa gasesti prezervativele, cel putin Durex asa am vazut. Oricum, din cate am citit si pe net, circumferinta in general este intre 12-13 cm deci teoretic si prezervativele sunt "universale" conform studiilor, deci, teoretic ar trebui sa se potriveasca, oricum mai astept si alte pareri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Prraah):

La un penis de 13cm care-i masura mica, nu poti crede ceea ce recomanda copii de pe aici.
Fii realist si accepta adevarul, un penis mediu este la 15-16 cm si un penis mare de la 18cm in sus. De la 20cm si peste, este foarte mare.
Acum, la doar 13 cm de cuc, tu crezib ca M sau L ti s-ar potrivi?
Nu uita, daca penisul este mare pentru cucul tau, aluneca de pe penis in timpul fecarii si ori cade in vaginul fetei, ori se rupe de atata rasucit si pocneste, lucru pe acre nu-l vrei, ca risti o sarcina sau cine stie, chiar o contaminarea cu cine stie ce boli, daca mergi si la fete mai deocheate.
Stiu ca-ti este teribil de greu sa accepti realitatea, dar asta este adevarul, cu care va trebuii sa te impaci, ca oricum nu mai creste.

| Prraah a răspuns (pentru Violleta2022):

13 cm circumferinta, lungimea e de 17, nu stiu daca ai inteles intrebarea...