| FlorinMarius002 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Ma numesc Florin si am 19 ani.

Acum 15 zile m-am despartit de 'fosta' pentru ca imi tot ascundea anumite chestii, Nu era sincera cu mine si niciodata nu era deschisa fata de mine..Am iubit-o chiar foarte mult si inca o mai iubesc. dar acum e alta problema. Eu fiind un baiat de treaba pe parcursul liceului mi-am facut multi prieteni, unii mai apropiati si altii nu foarte apropiati adica ne salutam, daca sunt la un restaurant/bar il chem sa stea cu noi, povestim, radem si etc.

Problema este ca. Dupa ce noi ne-am despartit ea a inceput sa vorbeasca foarte mult cu 'prietenii nu prea apropiati'. Unii mi-au spus ca ea le-ar fi dat mesaj iar altii nu. (Am aflat deoarece o prietena, "care e foarte buna prietena de a ei " mi-ar fi spus. sursa ei nu o stiu deci nu prea pot sa am incredere)

Dupa ce ne-am despartit ea a vrut sa ramanem prieteni iar eu am refuzat din start. (orgoliu, soc, tristete, furie ) Adica dupa ce noi ne despartim. ne-am iubit am fost tot timpul' unul langa celalalt, sa ramanem prieteni? e normal?

Intrebarea mea este. ce ar trebui sa fac daca ea le da mesaje altor prieteni de ai mei si nu doar asa 'mesaje intre prieteni' ea vrea mai mult de atat?
Chiar ma afecteaza. si mai ales cu gandu' ca ea ar vrea sa se combine cu un prieten de al meu.
Eu am decis sa ne despartim. Pentru ca traiam tot timpul' in minciuna si falsitate. iar ea imi spune 'cum vrei tu' sau 'Daca tu asta vrei.'

Ce ar trebui sa fac? Chiar imi doresc sa o uit. dar daca acum mi-ar da mesaj sa ne impacam eu as accepta. Chiar tin foarte mult la ea. Si cred ca si-a batut joc de mine in tot acest timp...Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești confuz, rănit. Îi ești indiferent. Nu mai prezinți interes pentru ea. Te afectează într-un fel sau altul ce face ea. Acordă-ți timp și atenție, să te gândești, liniștești. Rana este proaspătă. Este viața ei, alegerile ei. Nu mai ai niciun drept asupra ei. Ea nu suferă, nu este afectată (pe cât ești tu). Fiecare întâmplare îți oferă ceva. Încearcă să iei partea constructivă și pozitivă. Nu rămâne blocat într-o perioadă. Oamenii sunt diferiți prin gânduri, fapte, valori, principi. Ea nu este în mai multe exemplare. Oamenii nu se schimbă ei arată cine sunt și ce pot cu adevărat. Încearcă să te liniștești sufletește. Fă alt ceva care să-ți distragă atenția de la ea, țineți mintea ocupată. Fii puternic. Ai nevoie de o perioadă de 'vindecare'. Ți-ai investit timpul și sentimentele în acea relație, nu-l irosi din nou în același relație. Nu încerca să-ți demostrezi ție sau fostei că poți trece peste cu ajutorul alteia. Nu încerca să-i stârnești interesul într-un fel sau altul.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Eu as trata cu idiferenta totul, chiar nu merita sa iti cosumi energia cu lucruri de genu.
Tanar esti, fete sunt destule.
Pacat ca esti confuz si ai sentimente pentru o fata care nu merita decat sa te culci cu ea si atat.
O sa-ti treaca, apoi o sa relizezi ca ai facut ce trebuia!
Pana atunci, iesi cu prietenii apropriati si fa ceva care sa te tina ocupat sa nu te mai gandesti la ea.
Succes!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| SamuelGhinea18 a răspuns:

Las-o. Uit-o, găsește altă fată care să te merite și care să te respecte; evită, că vei suferi degeaba happy