| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de clasa care este foarte draguta si imi place de ea si nu stiu ce sa fac, mereu se mai intoarce uneori in ora si se uita unpic la mine iar apoi se intoarce la mine la fel fac si eu, mereu o fac sa rad sunt un tip glumet si a inceput sa se bage in seama cu mine(nu ne cunoastem de mult timp deoarece sunt a 9-a si este o colega noua)Voi ce parere aveti? Ma place nu ma place? Si ce sa ii zic sa isi dea seama ca o plac? Eu i-as zice in fata dar nu stiu cum o sa reactioneze...sad

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adriana007 a răspuns:

Pai se pare ca te place si ea big grin Asa ca nu fi timid ..cateodata ne place lucrul asta la voi dar de multe ori asteptam ca voi sa faceti primul pas.zic cel mai bine sa incerci sa mai vorbesti cu ea ..si usor usor sa o intrebi daca nu vrea sa iesiti intr-un parc dupa ore. Va plimbati putin. mai spuneti o gluma doua si vezi cum decurge " intalnirea", si la final daca tu consideri ca a mers bine ii pui marea intrebare. sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Dinamovistul101 a răspuns:

Pai, eu cu actuala mea Prietena am procedat in felul urmator (subscriu ca la fel mi s-a intamplat si mie) cauta un subiect comnu si daca vezi ca treaba decurge conform planului big grin invit-o la un suc, si spune-i ca o placi! Sper ca te-am ajutat! Funda big grin?

| ДdД a răspuns:

De-abia v-ati cunoscut, mai intai intra in vorba cu ea la scoala, pe mess sau pe fb, petreceti o perioada ca prieteni pana o cunosti si iti dai seama cum o sa reactioneza la propunerea de a avea o relatie, si in cele din urma spune-i ca o placi si ca ai vrea sa fiti impreuna.

Sper ca te-am ajutat!

NB!

| razatoht a răspuns:

Sinceritatea este o solutie dar de ce sa faci tu primul pas. Ai rabdare cu tine ca daca doreste ceva de la tine va veni singura, fara sa o impulsionezi tu.