| 2005daniel a întrebat:

Salut, am o colega la scoala pe care o iubesc nebuneste. O cheama Monica si mi-e frica sa ii spun ce simt pentru ea. E cu vreo 10-12 cm mai mare ca mine, dar la varsta sunt mai mare cu o luna. Am 12 ani si jumatate si am nevoie de niste sfaturi. Credeti ca e bine sa iubesti pe cineva inca de la aceasta varsta?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Doar zic, de ce ai mentionat inaltimea voastra daca oricum urma sa intrebi altceva? Faci lumea confuza si se va transmite proasta idee ca mai nou iubim in functie de inaltime sad

Poti sa iubesti de la ce varsta vrei tu, "iubirea nu are varsta", este o zicala celebra happy Nu este nimic in neregula sa incerci marea cu degetul la varsta ta, atata doar, tine cont ca despartirile pot fi dure uneori si s`ar putea sa-ti strice si jucaria.

| Zabbyel a răspuns:

laughingvazand pe ici-colo, va pocneste creierasu de "iubire, sex". asta pentru ca scoala se ocupa "magnific" de elevi. lipsa-pauza educatie laughing pentru sex-iubire sad. intreab-o daca vrea sa aiba vreun "iubit", cere-i parerea, vezi ce raspunde. si in functie, de raspuns, ii poti propune sa fi-ti "impreuna" rolling on the floor)), sa incercati love struck

| Mistery3Teodora a răspuns:

Nu cred ca ceea ce simti tu e iubire, ci doar simpatie pentru ca tu nu poti spune ca o cunosti cu adevarat pe aceasta Monica. Iubirea nu inseamna doar faptul ca-ti place cum arata, ci si acceptarea defectelor. Oricum la aceasta varsta ai impresia ca simti totul, dar crede-ma ca vor exista mai multe fete de care iti va place in viitor.