| robs a întrebat:

Salut, am o intrebare.
Daca am facut un fel de petting(mi.am frecat penisul doar de clitoris nimic altceva, prietena mea este si virgina deci nu am introdus penisul nicaieri) tinand cont ca inainte cu vreo 7 8 ore m.am masturbat dar dupa ma spalasem de 2 ori si schimbasem lenjeria intima tot de (a 2 m.am spalat la o diferenta de 5 6 ore de la prima)
In calendarul prietenei mele scrie ca era in perioada fertila..risc mediu de sarcina iar astazi trebuia sa ii vina menstruatia si nu i.a venit... mi.am luat putina panica, ce parere aveti? Mentionez ca menstruatia i se terminat pe 12 august iar tot ce s.a intamplat s.a petrecut in 27 spre 28 noaptea
Suna cam amuzant si ciudat ce am scris, chiar imi vine sa rad cand citesc dar ma ia cu panica in acelasi timp.
MENTIONEZ ca nu a fost vorba despre o ejaculare dar imi este frica ca ar fi curs lichid preseminal desii nu prea cred.
Va multumesc pt timpul acordat.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ti-ai introdus penisul in vaginul ei, nici macar 1 cm, nu ai de ce sa-ti afci probleme!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce trebuie precizat intotdeauna in primul rand esta DATA de incepere a menstruatia. De asemenea trebuie precizat tipul ciclului menstrual REGULAT sau NEREGULAT precum si lungimea ciclului. Insa chiar si asa din cele prezentate, se pare ca probabil joaca voastra a avut loc dupa trecerea a cateva zile fata de momentul ovulatiei, deci in perioada nefertila de dinaintea menstruatiei, perioada in care formarea unei sarcini este considerata ca fiind IMPOSIBILA chiar si in situatia in care sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin. Multa sanatate!

| seth2016 a răspuns:

Nu stiu cum, dar azi e ziua lichidului pre-ejaculator. Am mai raspuns la cel putin 2 intrebari pe tema asta.

Lichidul pre-ejaculator poate contine spermatozoizi la unii baieti. Nu ai de unde sa stii decat daca te uiti la microscop.

Lichidul pre-ejaculator poate contine sperma intre ejaculari, daca nu ai fost la baie.

Pentru ca o fata sa ramana insarcinata sperma trebuie sa ajunga in vagin. O fata poate ramane insarcinata numai daca este in perioada fertila.

Un risc exista, dar e foarte mic. Panica ta nu e justificata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Lichidul pre-ejaculator are acelasi gust ca sperma?

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ai testat? E fara gust. Dar poti imbunatati senzatia daca mananci ananas.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Gresit! Are acelasi gust.

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai prins. N-am gustat sperma si nu pot sa-ti spun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Ah,stai cu ea pe mana si nu gusti! Mare pierdere, mon cher.

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea ajunge pe mana. Imi zboara prin par. laughing

| viperra a răspuns:

Probabil ii inatrzie datorita strseului su pur si simplu nu ii vine exact in aceeasi zi. Poate o sa ii vina maine sau poimaine. Odata din cauza stresului, mie mi-a intarziat 3 saptamani...stati linistitiwinking

| A?rian90 a răspuns:

Bă, nu ştiu cum să-ţi explic
Stai liniştit, nu te stresa. Am trecut prin asta şi îţi spun că niciodată nu a fost să fie. Ca să rămână însărcinată, trebuie ca sperma ta să intre în vaginul ei şi să fie în perioada fertilă. Sunt şanse, adevărat, cine ştie ce aţi făcut voi, dar sunt extrem de mici. Aşa ca stai liniştit, ciclul poate întârzia şi 4-5 zile şi tot nu înseamnă că e însărcinată. Stai tu liniştit acolo. Mă rog, dacă în 2 săptămâni tot nu-i vine, ia un test de sarcină, dar foarte puţin probabil. Am trecut prin asta şi ştiu cum te simţi, dar nu-i motiv de panică, nu prea are cum. Spune-i că o să fie bine tongue

| Codecs a răspuns:

Totuși credeți așa ușor se fac copii? Uni încearcă lunii de zile și fac sex cu ejaculări intenționat în perioada fertila și nu rămâne însărcinată partenera...