| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Am o intrebare in legatura cu a cumpara un cadou pentru o fata. Ei bine, ea este un pic mai saracuta si nici pe mine nu da dau banii afara din casa, deci nu prea suntem "instariti". Inca nu suntem intr-o relatie, dar am fost de acord sa o luam usor si sa construim una. E o fata exact asa cum vreau eu si ma gandeam ca o sa vina vremea sa ii iau un cadou de Craciun sau de ziua ei si as vrea sa ii iau ceva mai scump sa ii arat cat de mult o pretuiesc. Ma gandeam la un parfum mai scump, sau o bratara, ori colier mai "detaliat", insa nu as vrea sa creada as vrea sa o cumpar cu cadouri scumpe.Nu e genul ala de fata materialista si tocmai pentru ca mi-a demostrat asta, as vrea sa imi arat aprecierea pentru ea. Stiu ca mai este pana atunci si se pot intampla multe, dar as vrea sa stiu parerea voastra in legatura cu cadourile. Cum sa nu depasesc limita asta intre apreciere vs "cumparat pe cineva"? Mentionez ca pana acum i-am luat cate o chestie simbolica, cum ar fi o bratarica low cost, sau o breloc, nimic scump. Si cum e bine sa fii cu cadourile in general? Ma intereseaza mai ales cum gandesc fetele dar si baietii sunt bineveniti. happy

Răspuns Apreciat de Editori
| ZyRRe a răspuns:

Gândește-te la ce-i place. Poate-i place să citească, cumpără-i o carte. Poate e pasionată de filme, scoate-o la film. Poate e pasionată de haine, fă-i ceva personalizat, etc. Trebuie să ai doar creativitate. Și nu sări la lucruri scumpe, dacă zici că ți-a demonstrat deja că nu are nevoie de așa ceva.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si crezi ca luîndu i un cadou o sa fiti intr o relatie? Sau asa speri tu? Ea daca este o fata saraca se va multumii cu orice i ai da, îi poti da un ruj si nu te costă mult, nu te arunca la cadouri scumpe deoarece nu o cunosti pe fata asta de zeci de ani, si ea poate are prieten dar profită de tine face pe saraca, ce varsta are ea? Si tu de cit timp o cunosti?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

I-ai ceva ce contează pentru ia ceva ce face relația voastră dintre tine si ia sa conteaze sa arăți ca o iubești cu adevărat si cat contează pentru tine nu trebuie să fie ceva scump trebuie sa fie acel ceva dintre tine si ia ceva ce tu stiu cai place ei foarte mult de tot află

| CristianPetre2002 a răspuns:

Nici eu nu sunt instarit si ador fetele care nu sunt materialiste si iubesc cu adevarat si nu stau cu tine doar cu un scop banii ei bine nu trebuie sa ii iei ceva extravagant nup trebuie sa ii iei o atentie oricum daca o sa ai o relatie cu ea va luati ceva voi in relatia aia impreuna