| Anonime23e4 a întrebat:

Salut. Am o intrebare la care as vrea sa ma ajute cineva cu un raspuns?

Vreau sa stiu daca sunt bisexual sau nu, pentru ca sunt in dubii in ultimul timp.
Eu de foarte mult timp fac glume pe baza gay-ilor insa recent dupa o discutie cu un tovaras care relativ are aceeasi problema ca si mine, am gasit ceva dubios la noi. Gay nu putem fi, pentru ca ne plac femeile, insa cand eram mai mici si faceam glume eram efectivi dezgustati de sexul intre barbati cand ne gandeam la el. Acuma cand ne gandim nu mai suntem dezgustati, nici nu vrem sa practicam Doamne fereste doar ca nu mai suntem dezgustati, ni se pare teoretic o chestie normala.

Credeti ca suntem bisexuali? Pe amandoi ne sperie gandul asta, e cea mai mare fobie a noastra. Sau e doar datorita faptului ca am crescut?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai explicat, nu se poate incadra in categoria orientarii bisexuale. Sanatate!

| doctorandus a răspuns:

In primul rand nu esti obligat sa fii bisexual *practicant*. Poti fi bisexual, dar in practica heterosexual sau onanist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În nici un caz. Nu sunteți bisexuali, ci doar că acum, cum ai afirmat și tu, ambii v-ați obișnuit cu această idee. Cum ar fi, de exemplu, filmele pentru adulți. Să zicem că acum un secol lumea ar fi blamat așa ceva și li s-ar fi părut ceva de neconceput, însă în ziua de azi, fiind bombardați cu atâta sexulitate, ne-am obișnuit iar mințile noastre acceptă în mod pasiv acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar fiindca ai acceptat o practica de sex, nu inseamna ca vrei s-o faci. Si pana la urma e bine ca te obisnuiesti cu ideea, au si ei dreptul sa si-o traga cum vor happy

| Dintrebare a răspuns:

Sunteti doar doi tineri curiosi si deschisi sa inteleaga sexualitatea, iar asta e foarte bine. Nu esti bisexual nici tu nici prietenul tau.

| Lory37 a răspuns:

Pai e simplu, gândește te asa "a-ș putea sa fiu cu un băiat" "a-ș putea sa ma comport cu un băiat ca și cu o fata"
Imaginează te pe tine cu un băiat și vezi ce reacție ai. Totul depinde de tine. Automat dacă nu ești scârbit când te gândești la faptul ca ai putea întreține o relație sexuala cu un băiat și nu doar sexuala. Asta cam însemna că da, ești bisexual. Eu asa mi-am dat semaa. Mereu m-am gândit dacă a-ș putea sa am o relație cu o persoana de acelaș sex, și am ajuns la concluzia ca acest lucru mi se pare chiar normal și nu mi-ar fi scârbă sa întrețin relatii etc.

| Anonime23e4 explică (pentru Lory37):

Salut. Ideea e urmatoarea: eu de cateva zile ma gandesc non stop la asta, dar cum am zis si mai sus, ma gandesc la sexul intre doi barbati dar cand ma bag pe mine in ecuatie tremur putin, mi se pare dezgustator. Si nu pot sa ma gandesc mai departe de o relatie sexuala, chiar daca nu sunt eu in ecuatie. Dar vorba aia, in atatea filme d-astea de familie exista un cuplu d-asta de gay, dar si acolo eu tot sunt scarbit.

| Anonime23e4 explică (pentru Lory37):

Si totodata, se poate sa fi bisexual daca tie tie frica de asta? adica efectiv nu vrei sa fi bisexual