| Abily1996 a întrebat:

Salut!
Am o intrebare legata de posibilitatea de a fi ramas insarcinata.
Eu si iubitul meu am folosit ovule cu spermicid ca metoda contraceptiva, el nu a ejaculat in mine, iar eu eram cu aprox. 5 zile inaintea perioadei fertile.
La 40 de ore dupa contactul sexual am luat si pastila de a doua zi, Escapelle.
Problema este ca, la 12 zile de la contactul sexual si 10 zile de la data in care am luat pastila, am inceput sa am o scurgere vaginala maro, sub forma de mici pete, dar nimic mai mult.
Din ce am citit pe net, scurgerile maro sub forma de pete sunt des intalnite ca un simptom timpuriu al unei sarcini, momentul cand embrionul fecundat se implanteaza in peretele uterului.
Mi-e greu sa cred ca as fi putut ramane insarcinata iar acum este prea devreme pentru un test de sarcina elocvent.
Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca nu ai ramas insarcinata si ca poti sta linistita.

| Floridori a răspuns:

Sangerarile anormale apar ca efect advers dupa 5-10 zile de la administrarea pastilei de a doua zi, mai ales ca a fost luata total inutil si in mod iresponsabil.

Ma opresc aici pentru ca sunt socata cat de slab informati sunt tinerii in ziua de astazi si cu ce usurinta atenteaza impotriva propriului organism si a sanatatii acestuia.

Numai bine!