| aura_1762 a întrebat:

am o intrebare pentru baieti cum observati daca o fata va place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se observa asta prin tot ce face fata. Priviri, zambete, stangacii, faptul ca paseste pe teren minat ( incearca sa faca ea primul pas ). Depinde si in ce sens a place acum. Sunt fete pentru care esti un tip de treaba si le place sa petreaca timp alaturi de tine. Si sunt fete care te plac si vor o relatie cu tine. Nu e acelasi lucru. Trebuie sa stii sa faci diferenta.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fiecare observă în felul lui.
Plus că a-mi place o fată se poate traduce în mai multe feluri.
1. Fie mă atrage fizic.
2. Fie îmi place felul ei de-a fi
3. Fie îmi place cum se îmbracă.
4. Fie îi apreciez inteligenţa.
5. Fie îi apreciez dăruirea în tot ceea ce face...
Depinde foarte mult. Este important să mă atragă cu ceva.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Alex, e la modă acum copiatul răspunsurilor altora şi postarea lor în nume propriu?

| Sigmund a răspuns:

In primul rand la un bait ii place o fata cand de abia a cunoscut-o la aspectul fizic. Apoi o studiaza si ii obs. calitatile si defectele si daca nu este potrivita nu este. Oricum pe mine ma atrage la o fata calitatile ei care trebuie sa se completeze cu defectele.

| cristina a răspuns:

Gesturi

| gabrielgypps a răspuns:

E destul de simplu. daca atunci cand va incrucisati privirile, isi mentine privirea cam 2-3 secunde, si apoi de regula priveste in jos.
psihologii spun ca e gest de supunere, in general o persoana neinteresata te triveste 1 secunda sau mai putin apoi priveste in alta parte de regula in lateral.
si vezi daca-ti rapunde la zambet, daca este amabila cand ii vorbesti. daca se inroseste cand o abordezi direct cu o intrebare sau o rugaminte, si o privesti neclintit in ochii. sunt multe, astea ar fi cele mai simple.

| Alyyynu a răspuns:

Iti trebuie ceva antrenament ca sa observi...
Eu unul abia acum imi dau seama de niste lucruri, fata incerca din toate puterile sa spuna "prostutule imi place de tine, de ce nu actionezi", numa ca nu intelegeam limba aia numita bodylanguage.
No acum e usor, cum spune si gabriel, o fata de obicei te priveste mai mult decat trebuie cand este interesata, daca vrei sa il faci pe mascul constient de interesele tale, s-ar putea sa nu fie de ajuns asa ca atunci cand va intalniti privirile poti afisa si un zambet usor si iti duci privirea in jos (ceva gen timid).
Asta la prima vedere, in rest prin atingeri subtile, lovituri usoare, fata incearca sa fie mai tot timpul prin prezenta ta, incearca sa iasa in evidenta cand esti si tu intr-o sala sa iti arate ca are spririt de lider, bate apropouri cu tenta sexuala, se rujeaza/aranjeaza in prezenta ta, vrea sa mergeti in cat mai multe locuri impreuna(film, parc, plimbare, cafea) chiar daca pe post de paravan este o "iesire cu colegii"... sunt multe

| Ambassaderåd a răspuns:

Foarte simplu: mersul ei, dupa cum vorbeste, cum se comporta, ce fel se comporta cu tine si cu cei din jur, daca zambeste la tine, daca va intelegeti ca Hidrogenul cu Oxigenul tongue, de nu joaca feste cu tine tongue

| andrei a răspuns:

Nu stiu sentimentulsad

| AlexBitza a răspuns:

De obicei o fata cand ii place de un baiat il priveste insistent incearca sa-i capteze atentia prin orice.
O seara buna!

| dragosh a răspuns:

Pai de exemplu ultima experienta a fost cam acum o luna si ceva.
De fiecare data cand ma vede(ma vedea mai bine zis) punea mana la gura si "radea", cand ieseam de la liceu de dimineata si daca se nimerea sa o vad ca vine la liceu cu colegele ei o auzeam ca dupa ce trecea de mine zicea:"asta`i fata asta`i"laughing. Tot asa spre sfarsit am avut o treaba cu dirigintele si am venit dupa program la liceu pe la 2:30, cand am plecat m`a vazut de pe la 50 de metri si s`a ascuns dupa o masinarolling on the floor. Am lasat`o sa fiarba destul, vreau sa vad poate fac rost de un nr de tel. sau macar de un id poate iese cevalaughing