| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare pentru fete care este marimea ideala a penisului pentru voi?

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ei bine, nu se rezuma totul la dimensiunea penisului. este ca si cum ai spune ca o relatie se rezuma la sex. Conteaza mult ce si cum faci astfel incat poti aduce o femeie la orgasm si fara sa ai un penis urias. Dar lasand la o parte discursul cu tactica, mangaierile si linsul, una peste alta. da, marimea conteaza.
Nu se poate spune exact o dimensiune ideala care sa satisfaca orice femeie pentru ca acestea au corpuri diferite si marimea difera in functie de mai multi factori: fizic, varsta, experiente, etc. Dar pe scurt, cu cat o femeie are vaginul mai mare cu atat va avea nevoie de un penis mai mare cu care sa il umpla si de ce nu, sa il intinda putin. Si mai conteaza, bineinteles si pozitiile de facut sex care nu permit penisului sa intre de tot in vagin, pierzand centimetri pretiosi.

Dincolo de marime, exista alti factori importanti pentru o partida de sex reusita: sentimentele intre parteneri, preludiul, gradul de excitare, grosimea penisului (in limitele normalului), cat de buna este erectia si nu in ultimul rand, cat de mult poate rezista partenerul.

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

50 m, 50mm, 100 cm.

| daulanevenu123 a răspuns:

2m

| daulanevenu123 a răspuns:

Cam 200 cm