| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete:
I-am trimis tipei de care imi place trei mesaje. La primul mi-a raspuns frumos, la al doilea seen si la al treilea nici macar seen.
Oare nu stie ce sa imi raspunda sau nu este interesata? Voi de regula cand aplicati tactici de genul?

P.s. tipa este timida

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

S-a saturat de tine, esti disperat omule

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, daca m-ai inebunii cu atat mesaje, ti-as da block!

| OldSoul a răspuns:

Noi nu aplicam tactici de genul.

La primul mesaj ti-a raspuns din bun simt, tu ai luat-o de-a buna, si ai continuat, ea nu e interesata de tine, si nu vrea sa-ti dea apa la moara, de aia nu ti-a raspuns desi a vazut mesajul.

Faptul ca ea e timida, nu te face sa pari diferit in ochii ei, si, desi ai crede ca te ignora din aceasta cauza, ei bine, nu e asa.

| Hammurabi a răspuns:

Oricât ar fi de timidă, nu te-ar lăsa cu ochii în soare dacă ar fi interesată de tine.

| SG1995 a răspuns:

Nu e interesată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ti-a raspuns la al 2lea de ce ai trimis pe al 3lea? Aici Nu e cu sanse.

| Jay1 a răspuns:

O tipă timidă care nu reacționează cum ți-ai dori tu, nu dispera, toate la timpul lor, vrea să se joace puţin.
Baftă!

| MGEORGESCU a răspuns:

O fi ea timida dar fii sigur ca nu-i plac oamenii insistenti, la primul mesaj ti-a raspuns frumos din bun simt si pentru ca e o fata educata, la al doilea ti-a dat cu seen in speranta ca nu-i vei mai scrie si a treia oara, dar se pare ca tu nu te-ai lasat pagubas si a existat si un al treilea mesaj, iar,, raspunsul" a fost pe masura. Se exclude din start varianta in care nu stie ce sa-ti raspunda la mesaj, si spun asta pentru ca daca intr-adevar vrei sa vorbesti ceva cu un om gasesti un raspuns oricat de penibil ar fi doar sa pastrezi vie discutia, in cazul de fata se pare ca tipa e doar dezinteresata.