| Andrei29g3 a întrebat:

Am o mare bănuiala ca iubita mea ma inseala cu cel mai bun prieten al meu! Nu sunt 100% sigur dar 75% da, pentru ca se leagă foarte multe chestii și nu stiu ce sa fac, el pentru mine mi-a fost alături la greu dar totuși cred ca nu e chiar asa cum pare și pe la spate... Pecizez ca iubita mea m-a înșelat și în trecut sau cel puțin asa cred cu altcineva(cred) vreau sfaturi ca nu stiu ce sa fac... Sunt disperat

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Aici este smecheria daca ai forta sa o vezi: ea nu este totul pentru tine ci tu ti-ai pus fericirea in mainile ei.

Tu o faci pe ea totul pentru tine, cand de la departare se vede ca si cand ea nu este decat alta persoana care nu se mai simte ok in acea relatie.

Ca si tine, si ea are dreptul la a alege. A ales sa nu mai fie cu tine. Respecta alegerea, si cauta pe alta, mai buna... mai ales ca stii ce cauti acum.

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Obține cumva acces la telefonul ei și vezi dacă vorbește cu ăla și c vorbește, încearcă cumva să-i urmărești

| Anonima3127 a răspuns:

De obicei atunci cand ceva nu e in regula intr-o relatie, se simte acest lucru. Ti-au dat ceva semne, cum ca ar avea ceva? Se poarta diferit? Sau de ce consideri ca te inseala, si tocmai cu cel mai bun prieten al tau?

Eu ti-as sugera sa nu iei decizii pripite, din cauza unor gelozii, care pot fi nefondate, sa ramai si fara iubita si fara cel mai bun prieten. Pana cand nu ai ceva sigur, o dovada sau ceva, ar fi bine sa te linistesti si sa te bucuri de timpul petrecut alaturi de cei doi.

| Andrei29g3 explică (pentru Anonima3127):

Devin amândoi inactivi în același timp, o Sun pe ea Sibiu zice că e acasă îi zic să-mi trimită o poza și imi trimite după 10 minute (timp în care a plecat de la el și să dus acasă ca ei stau aproape) ieri am fost la el(doar eu) și mirosea pernele a parfumul ei este foarte ciudat, ea nu are nicio Jena față de el o dată să și schimbat de haine de față cu el cu mine și încă o fata + multe altele

| corbulalbrosu a răspuns:

Acest aspect al relatiei voastre necesita o discutie foarte serioasa si se rezolva/transeaza asa cum se spune... in familie.

| Andrei29g3 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce s-a o intreb? Dacă se culca cu prietenul meu, ca stiu ca asa e

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu esti sugur ca te inseala, atunci mergi pe urmele ei si afla adevarul.

| Sofer a răspuns:

Urmărește o când nu e cu tine da vezi ce face și unde merge.

| cristimihailov a răspuns:

Iarta-mi te rog exprimarea, nu esti disperat de loc. Esti prost.

Esti singurul in controlul vietii tale. Asa ca daca ai vreo problema ca te-a inselat sau nu, rezolv-o.

Desparte-te de ea si mergi cu alta. De ce sa stai intr-o situatie neclaita?

Fericirea este o alegere.
Precum si nefericirea este.

Tu alegi cum sa fii.
Gresesc?

| Andrei29g3 explică (pentru cristimihailov):

Asa e sunt prost, dar ma simt super naspa de ceea ce se întâmplă și nu-mi vine să cred ca e adevărat pentru ca ea este toată lumea mea, ea este totul pentru mine și imi face asa ceva.

| Andrei29g3 explică (pentru cristimihailov):

Da dar ea încă ma caută și vrea să fie cu mine și îi pasa cu cine vorbesc și e geloasă, dar imi e frica ca chestiile astea să nu fie false și ca ea chiar să se culce cu prietenul meu! Chiar imi e foarte frică și nu stiu ce să fac, cum să procedez să văd dacă chair e adevărat ce cred despre ei

| cristimihailov a răspuns (pentru Andrei29g3):

Ii iei telefonul si cauti in el.
Te uiti pe desfasurator si pe Facebook sau alte metode gen whatsapp. Ii aflii parola de la telefon si o localizezi cand crezi ca nu iti spune adevarul. Ai grija sa dezactivezi notificarile de localizare

| Andrei29g3 explică (pentru cristimihailov):

I am verificat mesajele nu are nimic interesant și faza cu localizarea doar pe snap aș putea să fac dar nu imi dau seama când aș putea să-i zic, chiar nu stiu cum să fac

| cristimihailov a răspuns (pentru Andrei29g3):

Joaca-te cu aplicatia Find device pentru Android.

| cristimihailov a răspuns (pentru Andrei29g3):

Aici este smecheria daca ai forta sa o vezi: ea nu este totul pentru tine ci tu ti-ai pus fericirea in mainile ei.

Tu o faci pe ea totul pentru tine, cand de la departare se vede ca si cand ea nu este decat alta persoana care nu se mai simte ok in acea relatie.

Ca si tine, si ea are dreptul la a alege. A ales sa nu mai fie cu tine. Respecta alegerea, si cauta pe alta, mai buna... mai ales ca stii ce cauti acum.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ești doar gelos. Dacă te înșela ai fi avut semne mai clare. Gelozia e o boala grea și pe baza scenariilor pe care ți le creezi ai de suferit și relația se strica. Poți avea și dreptate dar ia în calcul și ca te înșeli dacă nu ai nici o dovada

| Crackman a răspuns:

Înafară de familie, nimeni niciodată nu p sa iti fie prieten

| ancaval a răspuns:

De ce nu vorbești cu iubita ta DIRECT?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Păi înainte să interpretezi ar trebui să ai niște semne clare, apoi sa vezi daca ai dreptate. Nu pot sa Iti spun cum sa faci asta pentru că ar însemna să te influențez negativ si cred că este evident cum ai putea sa o faci daca vrei să afli. Succes!

| Pantagruel a răspuns:

Aia nu mai e iubita ta. Ala nu e prietenul tau. Concentreaza.te pe tine.

| Hollyg a răspuns:

Daca stii ca asa e, pur si simplu din respect fata de tine o lași. Nu exista iertare si nici relație dupa asa ceva.

| Lecorbusier a răspuns:

Te a mai inselat gagica si tu nici nu te ai despartit de ea yikes. tine minte pe viitor daca o face odata si tu o accepti o s o mai faca de 10 ori

| Andrei29g3 explică (pentru Lecorbusier):

Stiu man dar o iubesc enorm si ma face mereu fericit dar când nu e cu mine...

| Lecorbusier a răspuns (pentru Andrei29g3):

Degeaba te face fericit daca te inseala si se duce la altii.cel mai probabil aveti planuri diferite de viata. vorbeste cu ea intreab o dc te a inselat de obicei simte lipsa a ceva in relatie ori asta ori nu poate sa stea cu o sg pers deodata si tu ramai de fraier.respecta te si gaseste o fata care te respecta de asemenea