| D3is a întrebat:

Salut, am o mare problema. Sunt intr-un fel indragostit de o fata din liceu. Pana aici totu e normal, dar eu parca cineva isi bate joc de mine, toate fetele cu care ma imprietenesc m-au respins si intr-un final nu vor sa mai vorbeasca cu mine. Acum m-am imprietenit cu o fata (suntem doar amici) si acuma profit de faptul ca am permis de conducere si merg cu ea prin mici excursii de o zi de dimineata pana seara sau de 2 sau 3 zile.
Am avut o perioada cand ea nu mai voia sa vorbeasca cu mine si s-a suparat eu o consider ca o buna prietena (ma refer la prieteni simpli) in toate ma ajuta cand am nevoie chiar imi da si sfaturi dar am inteles ca nu cauta sa aiba o relatie dar cu toate astea eu cum ma indragostesc foarte repede cred ca am ajuns sa o iubesc fara sa vreau. In perioada aia de vreo 2 sau 3 saptamani tot ma gandeam cu ce am gresit, ce am facut de s-a suparat pe mine si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si pana la urma am inceput iar sa vorbesc cu ea, faza e ca nu stiu cum dracu parca ii este rusine sa fie vazuta cu mine, cineva i-a zis in gluma ca poate are nevoie de un prieten si eu as fi ala potrivit si ea nu a luat-o ca pe o gluma dupa cate am vazut si zicea ca nu, nu si iar nu si am incercat sa ii explic ca eu am prins gluma. Acelasi care a facut gluma ne zice cica sa facem o poza impreuna, nu prea aveam eu chef dar ea a zis imediat nu cica nu vrea poze cu mine... la faza asta m-a lovit unde ma doare mai tare, sincer sa fiu m-am suparat si mi-a zis ca sa nu fiu suparat si am incercat sa par mai vesel da eram nervos de nu stiam ce e cu mine ma gandeam de ce mie mi se intampla astea, eu voiam sa fac o poza cu ea macar una sa am o amintire frumoasa dar daca pentru ea nu e una frumoasa nu mai fac nimic nu vreau sa ii stric amintirile sau excursiile da acuma nu mai imi trebuie nici o poza nimic... m-am lecuit de a vrea sa fac o poza cu ea sa am si eu asa ca amintire ca doar nu o bagam pe facebook. Oricum data viitoare cand mai merg undeva cu ea exemplu cetatea lu Stefan cel Mare de la Suceava sau alte obiective turistice dar o sa refuz si eu asa ceva sau tot ce are legatura cu o combinatie sau ceva daca cineva zice in gluma macar sa ii fac pe plac sa nu se supere sau ceva de genu. Mi-e frica sa ii spun ca am ajuns sa o iubesc fara sa vreau ca mi-e frica sa nu o pierd si pe asta. Toate fetele cu care m-am imprietenit si carora le-am zis ca imi place de ele ma evitau, am fost cu una in combinatie cand eram a 9-a si aia m-a lasat cand a aflat ca o iubesc.
Am ajuns la concluzia ca orice as face sunt predestinat sa supar ca prostu crying
O singura data mi s-a intamplat sa se indragosteasca o fata de mine dar si aia din alta localitate si e destul de departe, am pierdut-o si pe aia. crying
Daca o sa o pierd si pe asta in sensul ca sa se supere pe mine asa ca ii zic ca-mi place de ea sau ca as fi vrut sa avem o relatie ca am patit asta de N-spe mii de ori. Am jurat ca daca o pierd orice ar fi nu mai iubesc nici o fata chiar daca se indragosteste de mine. M-am saturat sa ma indragostesc si sa sufar ca prostu.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine in tot ceea ce ai spus, dar in mod in special, in ultima propozitie.

| Kevlar11 a răspuns:

Poate ar trebui sa incerci sa cunosti pe altcineva... sa va faca prietenii cunostinta... normal ca este mai greu sa ai o relatie cu fetele cu care esti amic. Incearca ceva nou, cineva care nu te cunoaste care poate se va indragosti ea de tine, exista una pentru fiecare dintre noi.