| denisTiky a întrebat:

Am o mica problema, acum cateva zile am mers la un prieten acasa. Acolo mai era si o fata cu care m-am împrietenit.(mie a inceput sa imi placa de ea de la prima vedere) Tipa parea o persoana prietenoasa cu chef de glume, etc. Prietenul la care am mers nu mi-a spus ca fata aia era de fapt iubita lui. Dupa câteva zile ea a plecat in alt oras si la un moment dat nu stiu cum dar a gasit numarul meu de telefon, prin telefonul iubitului cel mai probabil sau ceva prietena de al ei i l-a dat. Si m-a contactat prin SMS. Cand am vazut un mesaj de la un numar pe care nu il aveam in agenda am si intrebat cine e. Mi-a raspuns: Sunt fata aia cu care te-ai intalnit la prietenul tau. Am tot vorbit noi si la un moment dat am zis sa incheiem discutia. Si la final mi-a pus un emoji cu o fața care pupa o inima. Eu cum o si placeam i-am pus si eu la randul meu o inima. Ok, dupa cateva saptamani in care nu mi-a mai dat nici un semn de viata intr-o zi m-a contactat prin whattsapp. Din nou am început o discutie lunga si la un moment dat ea m-a intrebat daca poate sa ma sune(cu video), eu eram destul de confuz si am zis ca ok, sa ma sune. Am vorbit si dupa ce am terminat cu discutia ca si data trecuta mi-a pus un emoji cu o fata care pupa o inima. Eu mi-am facut curaj si am intrebat-o sincer: Dar ce e cu emojiurile astea, parca ziceai ca ai iubit. A stat putin si dupa mi-a raspuns: pai, ce sa fie? Asa pun eu la final. E o chestie din obișnuință. Ok am trecut si peste asta. Iar din acea zi din care mi-a dat prima data mesaj pe whattsapp zilnic ma contacteaza, ma suna, ma saluta in fiecare dimineata cu : Buna Dimineata si de obicei mai pune un emoji care ma pupa. Ba chiar m-a si invitat azi la un suc si pe la ea acasa(chiar azi a venit din nou inapoi in oras) Iar acum poate o sa ziceti ca de ce nu o invit si eu la suc, etc. Pai chestia e ca eu as invitao cu placere doar ca ma abtin din omenie fata de prietenul meu. El e in alta țara momentan si vine peste cateva zile. Apropo, azi a zis ca maine vrea sa vina ea pe la mine(stam aproape unul de celalalt). Doar ca poate o sa ziceti ca este clar ca ma place, dar problema este ca tot aminteste din cand in cand de iubitul ei. Cum ar fi: azi cand am fost la ea am ramas in pana de idei si nu am mai stiut ce sa facem si ea a zis ceva de genul: of, daca era iubitul meu aici avea el ceva idee ce sa facem. Cum tot povesteam diferite chestii la un moment dat nu stiu cum dar a venit vorba de noi, si ea a zis ca fratele ei mai mic a scris pe ceva geam numele meu plus al ei egal love. Eu din nou pus intr-o situatie ciudata nu am stiut ce sa îi raspund, si am dat un zâmbet. Dupa a zis ca daca cineva din spatele tau te bate cu mana pe umar inseamna ca acea persoana te iubeste. Doar ca ea m-a batut mai intai pe umar
si dupa mi-a zis asta. Eu am intrebat-o: pai tu tocmai ce m-ai batut pe umar. Asta inseamna ca ma iubesti? La care ea: pai da dar nu erai in fata mea. A zis asta cu un zambet pe fata. In fine. Dupa ce am ajuns acasa iar m-a sunat si am vorbit, iar acum ma intreb daca ma place sau doar se foloseste de mine pana vine prietenul ei. Ce ar trebui sa îi spun? Ar trebui sa încerc sa îi spun ca o plac? Sau ar trebui sa o las balta. Sunt chiar confuz. Nu am mai avut o relatie pana acum si nu stiu ce trebuie sa fac?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca se plictiseste si n-are afectiune ca iubitul e plecat si apeleaza la tine. Da-i block, n-are rost sa te certi cu prietenul tau pentru o din asta care probabil va face si cu tine la fel. MAi bine ia-i arata prietenului tau mesajele si cum face ca sa vada ce `comoara` are langa el.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Adry05):

Asta e barfa! Ori o iei tu, ori te feresti de ea! Oricum, tot caraghios vei cadea! E stilul unor femei, care sunt ca si gainile: cine o alearga mai mult, ramane cocosul 'castigator', dar mie mi se pare o umilinta de neacceptat! Exista multe, multe alte femei, cu alt soft! Mai convenabil!

| mihai69 a răspuns:

E clar că îi placi și mai ales că o mănâncă rău la fofo. Te roagă s-o ajuți la scărpinat - tu decizi dacă ești sau nu disponibil.

| denisTiky explică (pentru mihai69):

Da si de ce cateodata tot aduce aminte de iubitul ei? Si azi a zis ca se simte singura, a zis ca nici iubitul ei nu e cu ea si nici familia. Si dupa am spus ca sunt eu cu ea. Si a zis: Da, doar tu mai esti cu mine.

| mihai69 a răspuns (pentru denisTiky):

Ca să nu îți faci iluzii că o să primești mai mult decât o felie de fofo. Restul (deocamdată) e pentru „al ei".

| denisTiky explică:

Serios?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru denisTiky):

Serios! Nu e vina lor! Asa au fost concepute spre linistea sau disperarea noastra!
Dar trebuie respectate! Tocmai de aia!

| denisTiky explică:

Ce pufuleti frate? Ce sport pentru ea ce doamne visezi? Noi tocmai ce ne-am cunoscut si tu vrei sa i-o trag?

| Eduard196 a răspuns:

Baai baga-te pe ea ce mai stai?

| Ralukafay a răspuns:

Ea doar se foloseste de prezenta ta ca sa nu se simta singura pana cand vine prietenul ei.

| denisTiky explică (pentru Ralukafay):

De ce zici asta? Dami un motiv pentru care sa ma convingi ca se foloseste. Ar trebui sa o intreb pur si simplu asta ca sa vad ce zice?

| ASMA14 a răspuns:

Cred ca se simte singura din cauza lipsei prietenului si incearca sa faca cu tine lucruriile care le facea cu el. Poate el nu ii mai da acceasi atentie de indata ce e plecat iar ea simte nevoie de afectiune. Poti sa faci ce simti ii spui ca ai inceput sa ai sentimente fata de ea si daca ea nu simte la fel ar trebui sa nu mai va vedeti asa des ca sa nu suferi tu apoi

| denisTiky explică (pentru ASMA14):

Eu ma gandeam sa mai aspept pana Duminica ce vine prietenul ei si sa vad daca ma mai baga in seama ca si pana acum. Si daca face asta in continuare inseamna ca poate simte ceva pentru mine. Ea mi-a spus ca i-a placut de mine inainte sa ne cunoastem si ca acum nu ma mai place ca atunci deoarece a intervenit baiatul asta de care ziceam eu ca e plecat. Dar ciudat ca ea m-a vazut prima data cand eram cu baiatul ala. Si atunci cica ma placea pe mine si nu pe el. Iar acum, dintr-o data nu ma mai place pe mine ci pe prietenul ala. Mi se pare chiar ciudat, fie nu vrea sa spuna ca ma place din cauza ca nu are curaj sau fie e adevarat ce a spus si chiar nu ma mai place pe mine ci pe el. Tin sa mentionez ca atunci cand mi-a spus asta i-am raspuns cu ceva de genul: aha...deci sunt urat si de aceea nu ma mai placi. La care ea a zis: nuuuuu! Nu esti urat, inca te mai plac si pe tine cam 30%. Dar totusi m-a durut ceea ce mi-a spus.
Iar acum ma gandesc la ce e mai rau de cand am pus întrebarea asta...

| ASMA14 a răspuns (pentru denisTiky):

Nu stiu am impresia ca nici ea nu prea stie ce vrea.Asteapta pana vine prietenul ei, iar daca ea tot continua poti sa o intrebi daca te place deoarece tu o placi iar daca spune ca nu minte rolling on the floor) nu mi se pare normal ca o fata carea are iubit sa se comporte asa, sa vina la tine acasa si tu la ea.Mai mult ca sigur te place dar poate nu vrea sa il piarda nici pe celalata sau mai e o varianta te tine de rezerva in caz de ceva... Bafta!

| denisTiky explică (pentru ASMA14):

Poate, nu exclud nici asta...

| Renata07 a răspuns:

Cel mai bine îl aștepți pe prietenul ei până se întoarce, așa o sa vezi și ce are el de zis și o sa vezi și dacă tipă îți mai face avansuri. Oricum, chiar și dacă se simte singura din cauza distanței dintre iubitul ei, nu are nici un motiv să facă asta, mai ales cu prietenul iubitului ei. Poate are nevoie de afecțiune sau mai știu eu ce dar asta nu e problema ta, ei trebuie să își rezolve problemele mai întâi și după sa umble după alții. Nu zic că nu te place, dar sa zicem că ea o să rămână cu tine, ți-ar plăcea să ai o astfel de persoana lângă tine? Pentru că dacă face așa acum cu iubitul ei, e foarte probabil sa facă asta și mai târziu cu tine.

| denisTiky explică (pentru Renata07):

Da, la asta ma gandeam si eu. Multumesc de raspuns totusi