| KRLL a întrebat:

Am o mica problema. Am copilarit cu o fata mult timp, de la gradi pana in clasa a 6, dupa care eu m-am transferat la alta scoala in oras. Ideea e ca fata asta m-a placut foarte mult pana intr a 6, dar n-am avut nu stiu ce sentiment special pentru ea. Destinul a facut ce a facut si amandoi invatam la acelasi liceu. Amandoi suntem a 10 a si problema e ca, cum am vazut o prima data prin liceu m-am indragostit instant, era alta fata, matura, mult mai frumoasa... dintr a 9 pana acum am tot asteptat sa-mi treaca, dar mai rau am facut, mi-am dat seama ca o iubesc. De placut nu cred ca ma mai place, chiar daca mai vorbim asa, cand si cand. As vrea sa-i zic, dar e cam ciudat avand in vedere ca ne cunoastem atat de bine. Ajutati-ma cu un sfat va rog, ce e bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Pai ai doua variante la moment, ori ii spui ce simti si te usurezi, ori tii tot ce simti in tine si te chinui mai departe, daca ai curaj poti sa ii spui si direct ca o placi, ori sa ii dai de inteles prin gesturi si comportament, insa asta va dura o perioada pana sa inteleaga si ea ca incerci sa te apropii de ea si ca simti ceva mai mult decat niste sentimente de prietenie, revenind la metoda de a spune direct ce simti, nu o sa ai nimic de pierdut, chiar si daca vei primi un refuz, totusi va fi impresionata si va avea o parere buna despre tine ca ai avut curajul sa ii spui ce simti pentru ea direct, ca un barbat curajos, curajul te va ajuta in mai multe chestii cand vine vorba de fete, sper ca te-am ajutat cu o idee ca sa poti sa te gandesti si tu cum sa procedezi, iti urez multa bafta.

| KRLL explică (pentru VICTORTPURO):

Am tot incercat prin gesturi, dar nu le observa ca fiind ceva mai special. In schimb stiu ca a ramas extrem de uimita, pe 8 martie, cand i am luat cel mai frumos si scump trandafir pe care l vazusem. In fine, nu am probleme in a spune direct ce simt, o sa ma gandesc cum, in asa fel sa iasa bine si ii zic. Mersi

3 răspunsuri:
| KRLL explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu ma gandeam la o funie si un copac, dar merge si asa