| Dysfunctional a întrebat:

Salut.

Am o mică "problemă", dacă o pot numi aşa. Sunt îndrăgostit de o fată de aproape 2 luni, dar nu mi-am făcut niciodată curaj să îi vorbesc. Timiditatea mea se trage dintr-o anumită cauză, şi aceea e aspectul meu. Nu, nu sunt urât cu spume, şi pentru a putea intra puţin în detalii, voi renunţa pentru câteva clipe la modestie. Mă preocupă aspectul meu foarte mult, şi nici nu arăt rău, ba chiar unele prietene apropiate mă consideră drăguţ. Doar că am tenul mai "ciocolatiu", şi din această cauză încă de mic am fost catalogat ca a fiind ţigan. Cu toate că am fost premiant de mic, şi acum sunt olimpic la limbi străine, unele persoane tot mă consideră ţigan. De unde şi această "fobie" de a cunoaşte oameni noi, din cauza tenului meu mă tem că m-ar putea respinge fără să mă cunoască. De mic am fost mai retras, m-am izolat singur, dar cu timpul, crescând am întâlnit mulţi oameni buni cu care am legat strânse prietenii. Revenind la problema iniţială, aş vrea nişte sfaturi din partea voastră cum aş putea să scap de timiditate să pot să încep o conversaţie cu fata de care sunt îndrăgostit. Suntem din acelaşi liceu, uneori când mai stau cu prietenii pe hol, ea trece fix prin faţa mea, dar nu se uită la mine. are mereu ochii în pământ sau se face că vorbeşte cu prietena ei. Credeţi că evită contactul vizual cu un motiv anume?=\

Cum aş putea intra în vorbă cu ea? Aştept sfaturi.

Fundă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeţi că evită contactul vizual cu un motiv anume?=\"

O fi rasistă, zic.

Eu zic să îţi găseşti alta până nu te gazează.

Baftă.

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, e bine ca esti in acelasi liceu cu fata happy Incepe sa vorbesti cu ea, fa-ti curaj, nu te sfii si o sa vezi ca dupa o sa ai mai mult curaj, pana atunci vb cu ea pe fb, mess, orice numa apuca-te cat inca nu are iubit happy

| Wenirolf a răspuns:

dă-i bătaie.să știi că fetelor nu le plac lașii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wenirolf):

Deci trebuie să o ia la bătaie pe tipă?