| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Am o mica problema sa ii spun, sunt orgolios tare, adica de exemplu am vorbit cu o fata, am vorbit cam 4-5 zile continuu, vorbeam toata ziua, iar cand i-am dat un mesaj nu a raspuns. A trecut 4-5 luni de atunci si nimic, nici seen, iar acum cateva saptamani mi-a raspuns la un story si eu nu i-am dat nici seen, acum 2 zile am primit mesaj cu,, esti?" iar nu i-am raspuns, de ce sa ii raspund cand ea nu a facut cand a trebuit, pentru mine daca face din astea nu mai exista o,, a doua sansa" sa ii zic asa, adica ai vazut ca alti baieti te luau la misto si dupa tot la mine ai ajuns ca sunt bun, mai sunt multe exemple, mai vorbeam cu o fata si la un moment dat, nu o mai raspuns, na poate avea treaba, na, da anunta inainte sau ceva, a raspuns dupa 5 zile, i-am scris inapoi, iar a raspuns dupa 2 zile, dupa nu i-am mai dat nici seen nimic si o cunosc pe fata asta. Am iesit pe afara, prin plimbari etc. Dupa tot asa, stiam o fata, acea fata era aproapiata de un baiat din acelasi grup, dupa cei doi s-au certat si acea fata a inceput sa imi dea mesaj mie pe Facebook, eu nu i-am raspuns, dupa 4-5 zile, iar asa mesaj pe Facebook, tot nu i-am raspuns, nu i-am raspuns pentru ca, atata timp cat era sau nu cu acel baiat pe afara cand incercam sa vorbesc cu ea vorbea asa pe sec, nu parea asa interesata de mine, era asa,, ce vrea si asta, nici nu il cunosc bine si deja se da la mine", dupa ce s-a certat cu ala acum vine la mine, iar azi m-am vazut intamplator cu fata asta, mi-a spus ce mai fac, de ce nu i-am raspuns, i-am spus asa am vrut, iar dupa a spus poate iesim maine la o cafea sa mai vorbim ca nu ne-am mai vazut demult. I-am spus ca vedem, nu ca as fi eu ce frumos, dar nu imi plac chestiile astea si mai sunt multe multe din astea. Ce spuneti oare sa mai trec cu vederea peste chestiile astea sau nu stiu, sunt orgolios tare sau prost, sau posesiv sau nu stiu? Voi cum faceti?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand va faceti realtii de 2 lei pe site-uri online, va faceti nervi si stari de rau total fara rost.
Da-le pace, vorbeste numai cu fetele pe care le cunosti in realitate, si vorbeste numai pe viu, fata in fata, fara online.
Online se minte 99% si este pierdere de vreme!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu treci peste chestiile astea, râmâi singur.

| Emma30555 a răspuns:

Este bine pe de o parte cum faci dar nu mai fa din orgoliu, nu le mai lua personal, fiecare vorbește când poate fără obligații, dacă tu te superi nu le mai răspunde dar dacă îți face placere sa vorbești lasă orgoliul fiindcă poți sa te apropii de cineva și în timp, poate la început nu l bagi în seamă după un timp ți se pare ok, mergi pe instinctele tale, uneori probabil procedezi bine dar uneori lasă și tu de la tine

| alexalx1234 a răspuns:

Nu ești orgolios. Așa fac fetele. Când sunt plictisite vorbesc cu cine apucă și după te lasă baltă. Mai bine rupe legătura cu ele că îți faci rău singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi și ce te tot obosești atâta? Get a life.

| AtomiX a răspuns:

Incearca sa vorbesti liber cu ele si sa le spui ce anume te deranjeaza, pentru ca doar asa poti rezolva problemele. Sa nu mai fi orgolios sau posesiv pentru ca in timp sa iti dai seama ca nu merita si pui obstacole singur in relatie. Cand vezi ca trec cateva zile si tot seen sau nici un raspuns este logic ca a primit msg dar nu reprezinti o prioritate, deci nu are sens sa continui sa iti faci sperante sau ceva, dar asta inseamna nici ca gata poti sa vorbesti urat sau ceva cu ea. daca iti raspunde dupa, vorbiti normal doar ca fara vreo asteptare sa va vedeti etc.
Sfatul meu ar fi sa te prioretizezi pe tine mai mult si sa nu mai accepti sa vorbesti cu vreo fata, indiferent cat de frumoasa e ea, la care trebuie sa astepti zile sa iti raspunda, pentru ca daca nu iti raspunde in maxim cateva ore, sigur vorbeste cu cel putin inca un baiat si cu tine doar asa, cand respectivul este ocupat, sa mai treaca timpul...si asta e ceva ce nu ar trebui acceptat. Sau mai bine zis, nu ar trebui acceptat din partea unei fete cu care se presupune ca ai vreo o relatie.