| AdrianoAdi77 a întrebat:

Salut, am o nedumerire legata de comportamentul fostei mele iubite, ne-am despartit in urma cu 2 saptamani dintr-o prostie, ea spune ca-i vina mea iar eu spun ca-i vina ei, saptamana trecuta a fost ziua mea de nastere, am sunat-o sa ne vedem pentru ca imi doream tare mult sa fie cu mine in ziua respectiva si nu a vrut, mi-a spus si faptul ca imi cumparase cadou dar nu o sa mi-l dea pentru ca nu merit. Am lasat-o in pace iar ieri a venit la mine, mi-a lasat la oglinda masinii o plasuta cu 3 cadouri legate de noi 2 si a fugit cand am iesit sa-i fac semn sa opreasca. Intrebarea mea este: de ce a mai venit sa imi aduca cadoul si mai ales ca este legat de noi2 daca noi ne-am despartit? Oare nu putea sa renunte la el si sa nu mi-l mai dea ori a vrut sa scape de cadou ca nu mai avea ce face cu el? Am sunat-o sa vorbesc cu ea si nu mi-a raspuns, mi-a lasat doar mesaj : il meritai mai de mult dar nu este tarziu niciodata. Pareri legate de gestul ei?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Comportamnetul ei este clar al unei persoane imature, care nu stie ce vrea si nici nu vrae sa recunoasca, dar fuge ca sa nu dea socoteala sau sa infunte problema, asa cum ar face orice om cu bun simt si simt de raspundere.
Da-i pace, nu ai ce intelege, odata ce ea fuge chiar si de explicatii. Daca te iubea, iti datora macar 5 min din viata ei, sa-ti explice ce a deranjat-o si sa faca un efort cat de mic, sa va impacati.
Cand iubesti sincer, cu toata inima, esti foarte usor dispus sa ierti si sa treci peste acea suparare, sau sa discuti problema respectiva si sa-i gsesti solutie de rezolvare.

| AdrianoAdi77 explică (pentru Violleta2022):

La fel m.am gandit si eu,a fugit sa nu imi raspunda la unele intrebari,are si unele toane ce arata ca este nesigura gen daca este fericita pe moment este dulce si siropoasa, daca o exista o mica cearta gata uita cele promise cand era fericita, este genul de persoana nerecunoscatoare dar ma obisnuisem cu ideea ca nimeni nu este perfect, o v.oi lasa in pace si daca o sa mai vina la mine o sa stam de vorba fata in fata, telefoane nu.i dau din cauza orgoliului, ea asta asteapta sa o caut eu.

| ancaval a răspuns:

Se prostește ca un copil.
Fii hotărât și întreab-o ce are de gând, ori vă împăcați, ori pa.

| AdrianoAdi77 explică (pentru ancaval):

Nu i.am mai scris deloc, aseara prin mesaje imi spunea ca e bine sa nu mai vorbim deloc si sa am grija de mine, pana la urma cred ca acel cadou la adus doar sa scape de el ca nu mai avea ce face cu el si sa.si bata joc de mine stiind ca o sa.l am mereu amintire, l.am pus la loc in cutie si l.am depozitat...

| ancaval a răspuns (pentru AdrianoAdi77):

Na, dacă ea zice că e bine să nu mai vorbiți, atunci ...alta!

Răspuns utilizator avertizat
| TPU2019 a răspuns:

2 saptamani. laughing Las-o in pace, ii trec ei frisoanele de la sine. E copila zapacita, ce vrei sa intelegi de la ea? Sincer, e comic la maxim laughing Nici tu nu esti departe de ea oricum.