| Helpmeout123345678 a întrebat:

Salut! Am o nelămurire. Rog pe cei neinformați sa evite aceasta intrebare. Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu in prima zi a menstruației. Nu a terminat in mine, dar in cazul in care sperma a ajuns cumva in vagin, exista vreo sansa de a ramane însărcinată? Menționez ca am un ciclu menstrual intre 29-35 de zile,,, practic neregulat. Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate observ tu esti aia neinformata.
Iar problema va fi a ta nu a neinformatilor de pe site.
In mod normal nu ar trebui sa-ti faci probleme de o eventuala sarcina.
Asa ca, inainte sa faci sex, mai intai inforneaza-te.

| Helpmeout123345678 explică (pentru darrio2007):

:’) am specificat cumva ca sunt toba de informații cu privire la acest subiect? daca eram, clar ca nu mai puneam întrebarea asta. Am menționat sa nu mi răspundă personale neinformate tocmai pentru a nu ma face si mai confuza. Voiam un raspuns cat de cat clar daca se poate. Va multumesc totusi ca ati pierdut timp sa…răspundeți nu la ce am intrebat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă, daca el nu a ejaculat in vagin nu există nici o șansă de a fi tu insarcinata, nici una, dar pentru linistea ta mergi la un control ginecologic este cel mai indicat sa te vada un medic real nu niste păreri neavizate date pe TPU. Medicii adevarati consultă in cabinete nu pe net, ce varsta ai?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sanse sunt, mici, dar sunt. Oricum, eu nu mi as face griji. yolo

| Oanaoni a răspuns:

Bună. Din cate vștiu eu și ce am văzut din întâmplările mele fiindcă și eu am.fost în situația ta, nu ai cum să rămâi dacă faci în timpul menstruație. Fiindcă atunci nu ești fertilă și nici la ovulație. Mai ales dacă nu s-a termina în tine.

| Daki29 a răspuns:

Salut! Da, poti ramane insarcinata chiar daca esti pe stop si el nu a ejaculat in tine. Inainte de ejacularea normala, exista o pre-ejaculare, care poate sa contina spermatozoizi si poti ramane insarcinata. Cel mai bine este ca dupa o saptamana de la contactul sexual neprotejat, sa faci un test de sarcina ca sa stai tu linistita. happy