| idontknow222 a întrebat:

Am o "prietena", nu stiu daca se poate numi fosta iubita, ne-am vazut de 3 ori si s-a impacat cu fostul...Ideea nu e asta, ideea e ca vreau sa-i arat cat de mult imi pasa de ea, cat de mult o plac si de asta nu o "las in pace". Ii place sa-mi trimita chestii romantice, poezii, poze etc, dar eu cand ii trimit se supara.
In fine, lucrez in Germania ca graphic designer si pentru ca ea a renuntat la facultatea trecuta, s-a inscris la alta, desigur trebuie sa plateasca taxa pe care nu are ea bani sa o plateasca asa ca i-am sugerat ca o sa platesc eu 3000 de lei, taxa de facultate. Azi i-am zis "neata", mi-a raspuns de 3-4 ori apoi seen...o intreb peste cateva ore ce face, imi raspunde fericita si ma suna, apoi imi cere 100 lei pentru "pantofi". Eu fiind in tara acum, i-am zis ca ii dau cash, sa ne vedem, dar ea nu vrea decat revolut...imi vine sa-i dau toti banii, dar vreau sa ii arat ca EU o ajut iar actualul ei iubit, nu.
Ce credeti ca as putea face sa-i schimb mentalitatea? Tin la ea si nu vreau sa o las...

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Te mănâncă de bani. Dai pace ca nu merita. Materialista.

| Werrich a răspuns:

O data ce a crescut nu o mai poți schimba, ce naște din pisică șoareci mănâncă. Părinții ei nu au bani de facultate sau nu are?

| idontknow222 explică (pentru Werrich):

Nu vrea sa le ceara bani, vrea sa para independenta chiar daca nu e, ea s-a lasat de o facultate pentru ca nu ii placea si s-a inscris la alta.O inteleg dar si eu ma simt nasol pentru ca ma simt folosit putin.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-i papucii și lasă-le naibii de femei că tot ce știu ele e să te stoarcă de bani și să profite de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-ti gandurile, nu te mai amagi cu persoana care n-o poti avea tu.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nu m-ai I da bani căci doar te folosește ș-o să te lase sărăntoc și nu o să te m-ai vrea atunci

| MihaiOvidiu757443 a răspuns:

Te cam foloseste... Gaseste pe alta