| Alanonimdepetpu a întrebat:

Salut, am o problema, am 18 ani, 1.7m si penisul are 10-12 cm in erectie, daca ajung la greutatea de 65-70kg o sa fie mai mare? Sau e asa mic din cauza ca sunt foarte gras? Si cum se masoara corect? De la ce punct incep masuratoarea corect? E asa mic din cauza ca sunt gras? Daca slabesc pot sa ajung la 16cm? Am in zona penisului grasime.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O anumita parte a penisului a carei lungime poate fi in jur 2-3 cm sau chiar si mai multi cm in functie de cat esti de gras, este ""ingropat"" in stratul de tesut adipos (grasime) care iti acopera zona pubiana. Bineinteles ca penisul ti se ''va lungi'' insa doar in mod aparent, fiindca dupa ce vei slabi si va dispare stratul de grasime, de fapt se va vedea /va apare lungimea care este cea reala, adevarata penisului tau de cca 13-14 sau posibil si 15 cm Incearca sa dai jos kg in plus si vei vedea in mod absolut sigur rezultatul dorit/sperat. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu are legătură cu greutatea corporală.

| Alanonimdepetpu explică (pentru Andreeush):

Pai cand apas spre baza prin grasime mai e inca cativa cm

| Donsavas a răspuns:

Dacă slăbești, va parea mai mare, dar nu creste. "Ingropat" in grăsime este la persoanele obeze, nu cred ca te numeri printre ele.

| 1Me9 a răspuns:

Nu are legatura, asa ti a fost tie scris in materialul genetic sa ai penisul.Ai putea vorbi cu taicatu sa vezi ce parere are el, pentru ca de obicei fiul o are cam cat tatal.

Nu e o rusine sa o ai mica, dar clar nu are legatura cu grasimea, adica cel putin nu are legatura ca daca slabesti, o sa iti creasca, sunt atatia oameni slabi cu penisul mic si oameni grasi cu penis mare.
Toate cele bune!

| Alanonimdepetpu explică (pentru 1Me9):

Ma refer ca poate e sub stratul de grasime o parte ca sunt cu 20-30 de kg mai gras

| 1Me9 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Ce legatura are?! Nu are treaba una cu alta.

| Alanonimdepetpu explică:

Din cauza ca am 93 de kg la 1.75m? Si pana la ce varsta mai creste?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

De regula dezvoltarea penisului d.t.p.d.v. se termina in jurul varstei de 16 ani devenind definitiva. Majoritatea baietilor observa ca incep sa apara modificari ale corpului intre 10-14 ani, insa depinde de fiecare individ in parte, fiindca nu exista o regula batuta in cuie in acest caz. Prin urmare, in functie de varsta la care se instaleaza pubertatea, dezvoltarea penisului se poate incheia la 15-16 ani ori uneri si dupa 18 ani in cazurile in care organismul baietilor este afectat de sindromul de retard al dezvoltarii fizice.
Conform specialistilor : ""Un băiat al carui penis este mai putin dezvoltat, nu ar trebui să se simtă complexat dacă lucrurile stau altfel în cazul prietenilor lui. Deși specialiștii spun că în multe dintre cazuri penisul se oprește din dezvoltare în jurul vârstei de 16 ani, nu înseamnă că nu pot să mai apară modificări la nivelul lui și după aceea."" Fragmentul este extras din articolul :
http://unica.md/......e-penisul/
Multa sanatate!