| Marian586 a întrebat:

Salut, am o problema, am făcut dragoste cu partenera mea și mi s-a rupt ața, am sângerat și după am făcut pauza vreo 5 sau 6 zile pana când am văzut ca nu ma mai ustura cand decalotam penisul și nici când făceam dus sau mergeam la baie și după am început din nou sa facem dragoste și după câteva zile ma doare zona unde s-a rupt ața doar atunci când facem dragoste ma doare și am observat ca am o rana mica acolo unde s-a rupt ața. M-am dat și cu crema de galbenele câteva zile m-am gândit sa facem iarăși o pauza, dar nu stiu ce sa fac, dau fundă!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fă pauză o lună, lasa corpul sa se refacă, lasa sexul sa mai astepte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa treaca cel putin 3-4 saptamani pentru ca rana sa poata sa se cicatrizeze perfect, pentru a nu se mai redeschide la o noua fortare care apare atunci cand se realizeaza decalotarea totala si repetata a penisului in timpul actului sexual. Aceasta este unica/singura solutie in astfel de situatii. Multa sanatate!

| ancaval a răspuns:

No fecior, descurcă-te. Dacă te-ai băgat în horă, apăi joacă amu.

Răspuns utilizator avertizat
| DariusKMK a răspuns:

Este ceva 100% normal sa ti se rupa ata daca faci dragoste si sa te si doara 1 luna sau 2 3 saptamani