| anonim_4396 a întrebat:

Am o "problema". Am o colega de care imi place ( clasa a12 a), si se uita ori de cate ori are posibilitatea, prin pauze, la mine. Vorbim rar, si nu stiu ce sa cred. De fiecare data cand zambesc, zambeste sau rade si ea. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac? Mi-e putin teama de un refuz, din cauza timiditatii ei, nu ca nu as fi si eu timid.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă îți place de ea de ce nu faci primul pas?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Fata este decât "educată" (politicoasa) și eu zambesc unei persoane dacă ia îmi zâmbește asta nu înseamă ca am sentimente pentru el\ea.
Nu cred că are sentimente pentru tine.
Însă dacă ar avea cred că ți ar da un semn mai clar.

| beyoun a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Sunt peste 10 baieti in clasa, si numai la mine se uita asa, nu stiu cum sa zic laughing). Si ceilalti mi-au spus.

| TheCaliptus35 a răspuns:

Sunt clasa a X-a si nu stiu daca ar trebui sa ma iei in seama laughing) insa din experienta mea, ar fi bine sa te apropii de ea, chiar putin spre foarte mult.Zambetul si rasetele sunt reactii normale, tipice oamenilor.Un zambet oferit poate primi ca raspuns un altul(intelegi ce vreau sa spun). Insa nu strica sa incerci sa te apropii de ea, mai intai ca prieten, pentru a iti da seama de intentiile ei.
Mult succes!

| Bucurie27 a răspuns:

Bună! Și eu sunt în clasa a XII-a, sunt foarte timidă și îmi place de un coleg de clasă, dar am mari emoții când îl văd sau când mă întreabă de vorbă și mai mult zâmbesc și râd. Dacă o să ne hotărâm și noi într-un final unde mergem în banchet mă gândeam că poate îmi zice acolo dacă mă place sau nu, dacă nu îmi zice poate îi zic eu, dacă o să rămânem singuri. Până la urmă suntem în clasa a XII-a, viața e scurtă și trebuie trăită. După o să îți pară rău că nu ai încercat și o sa te întrebi cum ar fi fost dacă ai fii încercat, așa că eu zic că nu ai nimic de pierdut. Asta e părerea mea și sper că te-am ajutat?