| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cam aiurea nu stiu cum sa incep sper sa nu radeti sau sa face-ti misto...acum 6 ani m am indragosti de o fata pe care am vazut-o intr-o poza la scoala iar peste 1 luna am aflat ca este cu un an mai mare decat mine si invata in aceeasi scoala de atunci m am indragostit ea nu stiu ce sa fac de 4 ani am inceput sa umblu in acelasi anturaj cu ea ne intelegem bine iar vara asta ne am apropiat mai mult iar in ultimul timp ea a aflat ca imi place de ea dar nu stie ce simt eu pentru ea...aseara am fost la o prietena aksa si a fost si ea acolo mai pe seara am baut cu inca 2 baieti 2 sticle de vin iar eu m am ametit putin m-am pus in pat iar ea a venit sa se uite la televizor iar atunci m am dus langa ea si am luat-o in brate nu m a respins ba chiar a inceput sa ma stranga si ea putin in brate dar nu a stat decat 2-3 minute si a plecat nu stiu ce sa fac sunt disperat ma innebunste fata astabig grin va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| BAIATUL a răspuns:

Pai fratele meu daca mirosi catusi de putin alcool fetele cred ca esti betivan(stiu ca daca bei o bere iti vin putin curaj dar incerca sa eviti contactul cu alcoolul in preajma fetelor)si nu ar trebui sa bei ca sa iti faci curaj sa ii spui ce simti.crede-ma ca nu fac asta pentru funda dar vreau sa te ajut si sa nu fii fraier cum am fost eu. Spune-i fetei azi ceea ce simti pentru ea maine poate fi prea tarziu cum a fost in cazul meu. poti sa gasesti momentul oportun cand esti doar tu si ea si vorbeste deschis cu ea fara niciun fel de abatere de la subiect pentru ca fiind sincer cu ea cand ii spui ceea ce simti fata va vedea ca esti interesat de ea si ca esti sincer si relatioa voastra sigur ar putea fi ceva frumos.Bafta!

| cascaval17 a răspuns (pentru BAIATUL):

Mersi pentru sfat...imi pare rau pentru ce ai patit.Bafta!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si cat mai ai de gand sa taci si sa te chinui si pe tine si pe ea?
Stii cat e de usor sa apara un altul care s-o incante si s-o entuziasmeze si sa te trezesti obligat sa o vezi impreuna cu celalalt?
Trezeste-te,lasa rusinea si timiditatea,vorbeste-i,spune-i tot,incearca-ti norocul!
Si,nu-i nevoie sa apelezi la alcool ca sa ai curaj,o alungi!
Ia-ti inima in dinti,invit-o la o ciocolata calda si, tinand-o de mana si privind-o in ochi, printre aburii ciocolatei strecoara-i si marele tau secret!
Bafta maxima si curaj!happy

| blaxy a răspuns:

Corect.nu trebuie sa bei ca sa ai curaj. fetelor le place cind baiatul spune sentimentele in fata, intre 4 ochi si sa fii cit mai sincer.trebuie sa ii spui ca esti indragostit de ea foarte mult timp si ca o adori.nu astepta mult, ca poate si ea te place si astepta sa faci tu primul pas. poate este si ea la fel de timida ca tine, si se rusineaza.grabestete,mine te vei trezi ca are prieten, si o sati para foarte rau ca nu ai ptut sa spui citeva cuvinte, in citeva minute.si ca ai pierdut 6 ani degeaba.succes

| BAIATUL a răspuns:

Blaxy exact ceea ce spui tu mi s-a intampalt si mie si as vrea sa dau timpul napoi dar nu mai pot si am ramas doar cu regretesad