| iulianaAly a întrebat:

Am o problema care nu imi da pace si ma face sa plang de nervi. Stau la curte, zona rurala, o bufnita ( sau asa cred ) canta in fiecare primăvară-vara IN FIECARE ZI TIMP DE 6 LUNI acelasi sunet noaptea si dimineata la 5. Nu pot sa dorm, am incercat sa mi iau dopuri de urechi, tot aud, cred ca are un cuib undeva pe langa casa mea, la acoperis dar nu gasesc. Daca apropii urechea de peretele interior, se aude foarte puternic ..nu stiu cum as putea descrie sunetul, un miorlait de pisica amestecat cu un fluier. nu e sunetul original de " cucuvea " habar nu am ce e dar ma dispera.ce pot sa fac? As vrea din tot sufletul sa am un sniper si sa omor creatura aia care mi-a luat cel putin 5 ani din viata si 100 de neuroni distrusi din cauza ei. Scuzati cateogoria dar banuiesc ca o sa primesc un raspuns rapid

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Punem toti bani, cumparam un sniper, si o omoram.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

Și eu am auzit o asemenea pasare, dar puțin timp. Trebuie să le găsești și să o gonești.

| Mihaela1234578 a răspuns:

Nu ai ce sa faci lol. Ori o cauți și o zgonești ori ramai asa. Vorbește cu ai tai, cauta o soluție dacă tot te deranja timp de 5 ani asa tare trebuia sa rezolvi problema pana acum.