| BogdanMarian999 a întrebat:

Salut, am o problemă, chiar destul de gravă. Am 21 de ani și nu pot face sex. Nu pot pentru că imediat după penetrare ejaculez. Partida de sex durează 2 minute. Ce pot face ca să nu mai am problema asta?
Mulțumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să faci mai des.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e de la masturbare, nu stiu de unde naiba scot astia raspunsurile... Daca ar fi de la masturbare toti barbatii ar avea probleme cu ejacularea precoce.

Du-te la un urolog pentru un consult pentru inceput, dupa consult iti va sugera ce si cum sa faci.

Pe termen scurt, masturbeaza-te inainte de sex, o sa te ajuta sa rezisti putin mai mult. Poti face si exercitii in care singur sau impreuna cu partenera te masturbezi pana esti aproape de orgasm dar te opresti inainte, aspteti sa te linisteti si continui asa de cateva ori inainte sa ejaculezi. Exista si creme dar trebuie sa le dai din timp si apoi sa te speli pentru ca altfel o sa-ti amortesti si partenera.

Cel mai important este sa vizitezi un urolog, acolo o sa primesti cele mai ok informatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Inveti sa te stapanesti, asa cum fac toti barbatii, ca actul sexual sa dureze mai mult.
Si inca ceva, evita sa te mai masturbezi atat de des, sau sa te uiti la pornogragie, ca si acest lucru inflenteaza in rau, viata sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Sa nu te mai masturbezi.

| Sofer a răspuns:

Masturbare inainte de sex. Asa mai rezolvi din problema si sa faci mai des sex.

| Donsavas a răspuns:

Tine de lipsa experienței sexuale. Poti lua antidepresive. Se folosesc deseori în ejsculare precoce.

| Donsavas a răspuns:

Exista si prezervative cu anestezice.

| ywar a răspuns:

Nu ai experienta, te scapi pe tine mult prea repede.

| DarthNiger a răspuns:

Pentru ca nu esti obisnuit

Răspuns utilizator avertizat
| Bozgi200 a răspuns:

Așa e la început... Daca practici mai des si mai mult o sa te obișnuiești si o sa rezisti mai mult