| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, cred ca la cap. Am cunoscut o fata in cercul de prieteni de vreun an si de ceva timp suntem impreuna.Chestia este ca la 21 ani sunt virgin si ea la 19 nu. A mai avut un prieten inaintea mea. Ma deranjeaza de mor acest lucru si nu pentru ca ma gandesc ca vai o sa zica, ca am fost mai slab ca el, dar mereu mi-am dorit o virgina. Totusi o iubesc pe fata asta.Am mari indoieli totusi. :-(

12 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Si care e problema ca nu inteleg?
ti-ai dorit o virgina, ai una alaturi, ce te plangi?

| Marius925990 a răspuns (pentru kandaraki):

Nu ati inteles.nu este virgina.am precizat ca a mai avut un partener sexual inaintea mea

| kandaraki a răspuns (pentru Marius925990):

Asta e, nu e nu e virgina. Daca o iubesti o accepti asa cum e, daca nu atunci las-o si gata

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Marius925990):

Pune si tu pauza dupa punct. Si eu am crezut ca acel punct inlocuieste cratima, astfel intelegandu-se ca si ea e virgina. happy

| AlbNegru09 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Aşa credeam şi eu

| AlbNegru09 a răspuns:

Nu trebuie să-ți fie ruşine de faptul că eşti virgin, stai liniştit sunt femei şi bărbați care sunt virgini şi la o vârstă mai mare. Incepeți viața sexuala chiar cu ea, dacă considerați că vă doriți acest lucru şi că vă iubiți mult. Nu trebuie să te deranjeze că nu a mai avut alt prieten. Bucură-te pentru că nu eşti gelos pe "fostul" care şi-a băgat p...a în ea

| Marius925990 a răspuns (pentru AlbNegru09):

Pai tocmai ca a mai avut.asta e si problema.dar ultima propozitie m-a dat pe spate laughing

| AlbNegru09 a răspuns (pentru Marius925990):

Si ea la 19 nu a mai avut un prieten inaintea mea? Acum inteleg laughing.

| AlbNegru09 a răspuns (pentru Marius925990):

Marius când incepi o propoziție se scrie cu literă mare. "A", eu aşa am înțeles că e virgină. M-am grăbit când am citit. Nu trebuie să te gândeşti la acest lucru.

| AlbNegru09 a răspuns (pentru Marius925990):

Bărbații in general sunt geloşi pe fostul, mai ales dacă îl cunoaşte, depinde de fiecare persoană

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ai nevoie sa iti analizezi cu seriozitate fricile si sa te intrebi daca sunt justificate sau irationale. Da, oamenii pot sa zica intotdeauna lucruri care nu ne plac. Nu este normal sa fii atat de vulnerabil in fata acestora.

https://popaspentrusuflet.wordpress.com/......i-magarul/

| lauren93 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Te vei descurca indiferent de cate probleme iti faci. O femeie adevarat nu zice si nu compara acest lucru. Important e sa va intelegeti bine si sa nu te mai gandesti la asta pentru ca acest gand in mod continuu poate dauna relatiei.