| HXNER a întrebat:

Salut. Am o problema penibila. Nu pot intretine relatii sexuale cu prezervativ. Cum imi pun prezervativul, imi moare (foarte amuzant). Fara a fi protejat nu am absolut nici o problema. M-am dezvirginat acum 4 luni.
Poate fac ceva gresit?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar un mic blocaj in capusorul tau, care dispare in momentul in care activezi factorul "frica de boli sexuale sau sarcini nedorite".
Este mai greu primele dati, dar odata ce intelegi si accepti ca nu se poate fara el, vei avea erectii usoare si ilvei folosii cu placere in toate ocaziile, maia les ca ofera confort si lipsa totala de stres.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog. El iti va spune care sunt cauzele problemei de care vorbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Nu ai nicio problema. E normal ca la inceputul vietii sexuale sa existe astfel de situatii. Lucrul asta se intampla din cauza ca nu reusesti sa iti gestionezi bine emotiile. Sfatul meu este sa incerci acasa cand te masturbezi, sa rulezi un prezervativ. O sa fii tu singur cu tine si o sa inveti cum sa te acomodezi cu prezervativul. Totul de fapt e o chestiune de exercitiu.

| vasile2222 a răspuns:

Incearca cu prezervative subtiri gen Durex Feel Ultra Thin. Eventual lasa fata sa il puna.

| Eibogu a răspuns:

Consulta un medic urolog, poate ție îți sunt contra-zise prezervativele