| RaZzE1000 a întrebat:

Am o problema si va rog sa o tratati cu seriozitate pentru ca sunt putin stresat si vreau sa ma lamuriti. De fapt am 2, prima ar fi ca am niste bubite gen sub capul penisului iar daca imi ating capul penisului ma ustura (o usoara durere) si a 2 ar fi ca atunci cand ma masturbez nu pot ejacula (sau durea mult timp) decat daca imi incordez picioarele si ma masturbez f f repede laughing) stiu ca e amuzant dar va roooog sa ma ajutati si pe mine... Ms anticipat dau fundawinking

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca acele bubite mici de culoare alba sau galbuie care au aspectul unor cosuri si sunt amplasate pe gland, in partea din imediata apropiere a santului balanopreputial, sa fie asa numitele papule perlate penene. De obicei acestea apar pur si simplu din senin si se pare ca au rolul de a produce sebum care sa unga suprafata glandului in vederea usurarii si/sau facilitarii procesului de decalotare. Usturimea amintita care apare la atingerea glandului se poate datora unei sensibilitati mai mari la inceperea activitatii de masturbare. Faptul ca trebuie sa misti rapid mana in timpul masturbarii este de inteles in acest moment de inceput. :D Multa sanatate! Mai multe informatii vei obtine daca vei accesa si citi urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce să zic de acele bubițe.
In rest e normal sa te doară, trece în timp.
Și ești norocos că ejaculezi greu.și e normal.