| eek a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de vreo 3 luni de zile. tin enorm de mult la el, ii cunosc parintii, sora.totul mergea foarte bine.pana cand intr o zi aveam ceva probleme cu familia si nu eram intr o dispozitie tocmai buna.si nu eram foarte fericita cand am vorbit cu el la telefon. apoi ne am certat pe tema asta si mi a bagat pe gat motive de gen: nu ne potrivim, ca e mai bine sa ne despartim.ca e mai bine sa ramanem prieteni si tot felul de chestii de astea. apoi nu am mai vorbit o saptamana timp in care eram cu moralul la pamant.intr un sfarsit l am convins sa ne impacam.si minunea a tinut doar 4 zile.ca apoi sa imi spuna intr o seara ca nu mai simte nimic pentru mine.si ca nu mai e nimic ca la inceput.
in a doua zi de paste nu stiu cum a venit vorba sa iesim afara. am stat putin am mai povestit fiecare cea facut.etc am jucat carti.ca niste prieteni buni si atat. apoi m a intrebat daca merg pana la el sa mancam ceva. avand in vedere ca era imi frigut afara.
am acceptat.am rontait cate ceva.am ascultat muzica.si am jucat carti din nou cu pedepse de data asta.si incet incet am inceput sa ne sarutam, el si a scos tricoul.si tot asa...eram virgina.nu regret ca am facut chestia asta.pentru ca tin foarte mult la el si i am zis ca totul se intampla fara nicio obligatie.decizia a ramas a lui. ca a doua zi sa mi spuna ca vrea sa fim din nou impreuna.am acceptat. de atunci a trecut ceva timp.totul a fost foarte bine.doar de o perioada se poarta foarte rece cu mine.ma suna o data pe zi. vorbim 2-3 minute.si imi spune ca are treaba.ca trebuie sa plece nu stiu unde.promite ca ma suna si nu o face.nu il gasesc niciodata pe mess sa vorbesc cu el.si astazi m a sunat si i am spus toate lucrurile astea.si raspunsul lui a fost foarte sec...
"si ce ai vrea sa fac.sa ma agit aici?" am uitat sa va spunca de cand ne am impacat spune in continua ca ma iubeste si ca tine enorm la mine. dar nu imi vine sa cred chestia asta. l a intrebat daca sta cu mine doar pentru sex.si a zis ca nu. am uitat sa specific ca eu ramasesem fara minute.si nu aveam cum sa l sun.
totul imi da de gandit.nu stiu ce sa fac.sau ce sa mai cred. ajuta ti ma

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa cred, e oarecum ciudat...pana sa faci sex cu el zicea ca nu va potriviti si sa va despartiti iar dupa ce a-ti facut-o a acceptat sa fie cu tine si iti spunea ca te iubeste; nu stiu, eu cred ca nu trebuia sa cedezi asa usor, in fine, fapta e consumata, daca tu asa ai vrut.Bine,poate ca el acum vrea sa fie cu tine ca sa aiba cu cine sa faca sex regulat, sper totusi sa nu fie asa, dar daca t eiubea cu adevarat, se comporta cum trebuie si inainte sa o faceti. Tu spui ca e cam rece cu tine, asta cam da de banuit dar totusi e posibil sa aiba el ceva de se comporta asa, poate e confuz, sau are treburi si el. DAca vb cu tine o data pe zi nu cred ca e asa grav, eu inainte vb cu prietenul meu cam de 10 ori pe zihee hee, acum in schimb cam 1-2 ori, intr-un fel e mai bine asa, nu trebuie sa te sperii ca mai are si el una-alta de facut.
TOtusi se poate ca el sa isi fi dat seama ca te iubeste mai mult facand-o cu el, in plus te-ai daruit lui, e normal oarecum sa ii placa situatia.
NU stiu, cred ca ar trebui sa vb cu el serios, sa vezi de ce se comporta asa, nu cred ca ar trebui sa fie asa rece cu tine orice treaba ar avea, incearca sa clarifici problema;
Ai mare grija ce faci, totusi nu poti sa stii niciodata la ce sa te astepti, fi cu ochii in 4.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te iubeste clar!

| ßέßέ a răspuns:

Incearca sa fii mai indiferenta, lasa-l pe el sa te caute. Daca iti mai cere sa faci sex cu el, refuza-l sa vezi ce zice. Daca se supara e clar de ce sta cu tine. Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa faci ca si el sa-l mai icnori si tu si poate el se va intoarce la tine.

| liuda4ka_6972 a răspuns:

Estiprea pasionata de el, fii un pic mai rece si vei vedea cum se vor schimba lucrurile. Chiar daca tzii greu inctaearca sa nul mai cautzi tu prima lasa-l sa o faca el poate reushestisal schimbi putin pe plakul tau. succes!

| bursuc a răspuns:

Ma bag si eu un pic sa-ti dau un raspuns, in calitate de baiat vreau sa-ti spun direct ca acest "prieten, iubit." al tau ori sta cu tine doar atunci cand are "pofte" ori, poate simplul fapt ca ati trecut la fapte v-a legat mai mult si poate asta ar putea fi motivul pentru care incearca sa-ti arate ca te iubeste mai mult decat trebuie dar u trebuie sa discuti cu el in legatura cu momentele in care te simti indepartata de el, poate daca incerci sa-i spui asta o sa fie mai bine, daca nu reactioneaza bine dupa discutie inseamna ca nu e pregatit pentru o relatie de lunga durata sau daca ai senzatia ca poti rezista asa, incearca si sunt sigur ca o sa-ti dai seama singura cand nu va mai merge.