| BogdanAsitropitei a întrebat:

Salut,

am realizat ca am o problema cu ejacularea prematura. Din cate am inteles dintr-o carte achizitionata pe acest subiect, aparent am o sensibilitate mare in zona ferulumui scurt si chiar asa este. Degeaba incerc orice chestie sa prelungesc actul sau orice lucru ca e degeaba. Ideea este ca am 16 ani, mi-am inceput viata sexuala dar din cate am inteles aceasta problema poate fi rezolvata doar cu un doctor. Credeti ca as putea sa ma duc fara rusine sau nu ma primeste?

Multumesc! Scuzati daca am pus in categoria gresita

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca la 16 ani e cam greu sa discutam despre ejaculare precoce ca urla hormonii in tine la varsta aia.

| relian a răspuns:

Ai 16 ani, lasa-te de sportul asta si du-te la scoala, sexul nu-i pentru tine, sau cel putin nu acum.
Sa te duci la doctro sa ce, sa tio taie laughing acu ar fi fost bun ala Ciomu sau cum il mai cheama, pentru tine era bun sa te linisteasca laughing

La anii tai normal ca termini in secunda 2, stai linistit vezi-ti de treaba, lasa cartile ce spui ca ai citit, nu ai tu probleme de care spui.
Vrei sa termini mai tirziu? baga un spray, ala garantat te ajuta, altcineva sau altceva nu ajuta, doctroul nu are ceti face.Cauta STUD100 la sexshop, foloseste cum spune acolo in instructiuni si ala esti laughing ai rezolvat problema

| BogdanAsitropitei explică (pentru relian):

Realizez ca tot se aplica mentalitatea asta veche de superioritate fata de anumite persoane. Am cerut un sfat, un ajutor pentru persoanele care chiar voiau sa ma ajute. Dar cand vezi un copil de asta ca mine vrei sa te dai superior ca stiu cum e lumea. Am 16 ani da strada e grea reliane. Nu raspund cu d-astea de arogante in mine ca is crescut frumos.

| relian a răspuns (pentru BogdanAsitropitei):

Ma copile ce am spus a fost sa raspund la intrebare.Is arogant adica? Tu daca spui ca ai 16 ani, pai esti inca la scoala, nu esti matur, deci ar trebuie sa te ocupi de scoala nu de sex, nu vad ce am spus rau sau arogant.

In rest legat de problema ta, am spus ca nu ar fi o problema, pentru ca asa se intampla cand esti copil, nu ca ai avea ce problema crezi tu, asta am spus, nu vad nici o aroganta.
Faptul ca vine cineva si incearca sa te linisteasca, incearca sa iti spuna ca nu tot ce zboara se maninca, tu deja o bagi pe aia cu aroganta.

Deci daca tu simti ceva, ce faci? Alergi sa cauti pe net sa vezi de ce simti asa ok? Dar acele senzatii sau mai stiu eu ce, nu inseamna nimic, adica nu gata are doar o singura cauza batuta in cuie.Mai simplu spus, ce ai citit tu in cartea aia, tot ce se poate sa nu ai asa ceva, sa nu zic sigur.

Mai departe ti-am spus si rezolvarea, deci tot ce am spus este cit se poate de serios, fa bine si verifica inainte sa spui ceva.Acel spray pentru asa ceva este facut, sa iti amorteasca nitel local nervii aia sa nu mai ejaculezi asa rapid.
Daca nu crezi sa fii sanatos, multa lume foloseste, este un spray care nu-ti face nimic, deci nu-ti dauneaza.
Daca vrei comparatie, sa nu zic ca e acelasi anagezic, este ca la fotbalisti, cand se accidenteaza, ai vazut vine ala si da cu spary da? Dupa imediat si alearga ca si cand nul mai doare, pentru ca acel sprai asta face, nu mai simte durerea asa rau.
Esti crescut frumos, dar se pare ai nevoie sa mai treci si pe la scoala laughing Aici nu-i vorba de superioritate, e vorba de ce trebuie tu sa faci, sigur trebuie sa lasi sexu si sa mai pui mina pe o carte ceva.
Cind cineva iti spune ca ai nevoie de ceva, sau cand iti da un raspuns, fa bine si multumestei, asta daca esti bine crescut asa cum spui laughing iar daca nu vrei, treci mai departe, nu fi clocit, nu arata ca esti si mai slab decat arati.

Deci tot c e ti-am spus este cit se poate de adevarat si ajutator.Ca tu cine stie ce avioane citesti sau ce sfaturi vrei sa primesti aia e problema ta.
Vad inca cineva ti-a raspuns ca nu ai avea probleme, dar tu tot incerci sa te crezi mare experimentat sexual si ca nu-ti iese tie jobul cum trebuie.

Pune si cumpara spray de care am zis si dupa mai stam de vorba.Cum am spus nu te afecteaza cu nimic, doara te ajuta, garantat.Sint si creme, dar din ce spun niste amici ce au folosit, e mai bun spray.Nu vorbesc din auzite, personal am cumparat pentru ceva mici ce au folosit, iar crema am folosit si eu odata si este f buna laughing

Asa ca spor la treaba, sau spor la cit mai multe esuari, cum doresti tu. Daca nu te multumesc raspunsurile de pe aici, du-te la doctor.

Ai incercat sa prelungesti actul prin orice dar degeaba spui tu.Ce anume ai incercat ca idee? Cumva te gindeai ca dai la peste sau ce laughing copile du-te si pune mina pe carte, lasa sexu ca nu-i de tine.
Dar daca tot nu te lasi, fa cum am spus baga un spray de ala si cum zic dupa revino si sa ne spui cum a fost.

Debia dupa poti sa spui ca bat cimpii sau ma dau eu superior.Tot ce am spus a fost doara sa te ajut, dar se pare ca tu nu esti capabil sa intelegi ce am scris, poate ca am scris prea multe fraze si tu cum pricepi doara fraze f scurte din 2-3 cuvinte, deja esti in ceata.

Ok uite isi scriu asa mai scurt.

Daca vrei sa prelungesti actu foloseste Spray STUD100.

Cred ca fraza asta o sa o intelegi, spor la treaba.

| BogdanAsitropitei explică (pentru relian):

Am crezut ca inspiri o forma de superioritate. Apreciez mesajul, imi cer scuze pentru modul de abordare. Sprayul acesta trebuie sa-l folosesc constant sau de cateva ori si gata?

| relian a răspuns (pentru BogdanAsitropitei):

Il folosesti doar atunci cand ai cu cine face ceva laughing se da inainte cu cateva minute, scrie pe ambalaj pe tub cum si cand se foloseste.
Cum zic eu nu am folosit, am luat pentru ceva amici ce nu stiau unde se gasesc, ori le era rusine sa mearga, au folosit si mi-au spus, f bun laughing

Adica au fost f multumiti. unul din ei a folosit si crema si spary si de la el stiu ca sprayl este mai bun.

Deci il folosesti atunci cand sau inaintea de aface sex, actioneaza doara stiu si cate minute, 15-30 min doar, apoi efectul se duce.
Nu te afecteaza, iar in viitor ar fi psibil sa poti face si fara, zic, nu-s sigur, pentru ca avand incredere, o sa ai mintea altfel, o sa te poti controla bla bla povesti nemuritoare.
Cum a mai spus cineva pe aici, esti mic, nu te compara cu un barbat adult sau cu aia din filme porno laughing