| Jokers666 a întrebat:

Am si eu o curiozitate, de ce cand imi place de o fata toata ziua ma gandesc la ea si mi s-a mai intamplat de multe ori, oare sa fie din cauza masturbarii ca fac toata ziua si imi e gandul la sex si la viata sexuala? Apropo am 20 ani?

22 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

E normal sa iti placa o fata. E normala si masturbarea. Dar nu asa deasa. Insa cauta-ti un hobby, ceva...mai fa si alte lucruri big grin.
Si daca tot iti place fata asta, fa un pas inainte si abordeaz-o.
Succes!

| Jokers666 explică (pentru LikeARollingStone):

Da toata problema e ca ea nu stie ca o plac

| Andeea1818 a răspuns (pentru Jokers666):

? Mor, de unde sa stie daca nu iai spus!?
Spune-i!

| Jokers666 explică (pentru Andeea1818):

Pai nu stiu daca ma place ea ca degeaba ii spun ca ea daca nu simte nimic pentru mine

| daria919 a răspuns (pentru Jokers666):

Incearca macar oricum nu ai nimic de pierdut!

| daria919 a răspuns (pentru Jokers666):

Gindesti cam imatur si eu la ai mei 16 ani sunt mai matura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru daria919):

Pe dracu, fetele aleg baiatul, fetele trebuie sa faca primul pas-> in sensul sa dea de inteles.

| daria919 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ambii trebuie sa dea de inteles si eu mereu am facut "primul pas" ca nu am nimic de pierdut, nu in totdeauna fetele aleg baiatul si nu ai dreptate ca nu in tot deauna fetele trebuie sa faca primul pas!

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Daca este din cauza masturbatului, o vezi pe acea fata ca un obiect sexual.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

De ce Dumnezeu, care este atotputernic, nu-l face sa nu o vada ca pe un obiect sexual?

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Dumnezeu nu intervine, pentru ca asta ar insemna sa nu mai fie liber arbitru.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E de inteles ca atunci cand te masturbezi te gandesti la ceva frumos si placut din punct de vedere sexual. Cand o sa fi mai "adult" o sa-ti dai seama ca nici nu ti se scoala daca vezi ceva urat sau ceva ce nu-ti place. Ca aici intervine filozofia frumosului: nu-i frumos ca e frumos, e frumos ca-mi place mie.
Un barbat si-a cumparat o pereche de cizme. Merge acasa si le incalta, apoi ii zice sotiei:
- Uite nevasta ce cizme frumoase, si p..la se uita la ele, la care nevasta ii replica:
- Mai bine iti cumparai o caciula.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu vezi ca lipseste logica? Arbirtul este cel care intervine atunci cand trebuie sa puna de acord cu legea ceea ce se intampla intre doua parti. Ceea ce zici tu e ca si cum am zice ca un sef este arbitru intre regulamentul de munca intr-o intreprindere si muncitor. Nu, seful impune regulamentul.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ma refeream la sensul celui dpdv biblic si este logic.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Logica este una singura. Doar la cei in a caror capuri rotunde mintea sta in colturi, intervine o alta logica.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu este vina mea ca nu intelegi ceea ce iti scriu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Napoleon spunea ca nu este de vina cel ce primeste informatia ca nu o intelege, ci cel care o transmite.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Este o inlantuire logica a ideilor, plus ca nu am nevoie de,, vorbe intelepte'' din partea unui mort care nu traieste aceste timpuri.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Gata, ca nu vreau sa te jignesc. Tu nu-ti dai seama ce enormitati debitezi.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Haide, izbucneste ca un taur cand vede fluturatul culorii cea rosie, se mai intampla laughing! Esti certat cu logica, dar nu ma supar, NU ai cum sa te superi pe asemenea oameni.

| Emilian65 a răspuns:

Las-o mai usor cu masturbarea daca vrei sa nu ai probleme cu impotenta.

| Sofer a răspuns:

Spune-i ca o placi.