| Mihail69 a întrebat:

Am si eu o intrebare dar mai ciudata legata de spalarea corecta a penisului.
Cand speli penisul, trebuie sa il decalotezi pana jos, gen eu cand ma spal imi e frica sa il decalotez pana jos ca poate rup ceva.

Răspuns Câştigător
| DanyDav a răspuns:

Nu se rupe nimic, decaloteaza si spala bine cu apa si sapun, altfel risti sa te iriti sau alte neplaceri.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandul (capul) fiecarui penis care d.p.d.v. clinic este sanatos, poate fi decalotat complet adica preputiul sa fie retras foarte usor, catre baza penisului pana la capat, adica la maxim atat cat permite frenul penian (''ata/fraul'') fiindca in mod foarte sigur NU se va rupe absolut nimic. Acceseaza urmatorul link : https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg si vei intelege in ce mod functioneaza penisul care este sanatos. Si bineinteles ca pentru a fi perfect igienizat, penisul trebuie spalat in starea in care este complet decalotat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, se decaloteaza complet penisul si se spala cu apa si sapun.