| Mariana884S a întrebat:

Salut.Am și eu o întrebare, după părea voastră cât de important este sexul într-o relație, din propria voastră experiența? Am o relație cu un băiat de 3 ani și încă nu ne-am început viața sexuală.Iar în ultimul timp relația noastră nu mai este cum era, au apărut mai des certuri.
Din cate am citit sexul este o metoda prin care partenerii devin mai apropiați.
Voi ce părere aveți?
Țin să spun că am 18 ani, el 19.
Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gege12321v a răspuns:

Sa îți explic intr-un mod simplu! Aveți destul de mult, deci ați putea face dragoste, asta NUMAI DACA ESTI PREGATITA SI FIZIC SI PSIHIC! De asemenea un contact sexual, da, va apropie, și te va ajuta sa nu va mai certați așa de des și din toate lucrurile! O sava înțelegi mai bine

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ca gandesc eu mai diferit pentru un baiat, dar as pune sexul in relatie, la egalitate cu mancatul impreuna. Si as incepe cu mancatul.
Nu rezolvati problemele cu sexul, risti sa te paraseasca dupa ce il ajuti sa scape de un complex, daca oricum aveati certuri. O sa se simta mult mai barbat dupa ce o faceti, si probabil o sa il roada curiozitatea cum e cu altele. Nu e momentul.
Dar daca va hotarati, purtati o discutie serioasa inainte, asigura-te ca aveti amandoi sentimente suficient de puternice, si ca va mai vreti.

| Mariana884S explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Îl cunosc destul de bine și nu cred că poate proceda astfel, mai că nu insista sa facem asta chiar daca avem atâția ani împreună.Am discutat despre asta de vreo 2 ori, și mă așteaptă pana voi fi pregătită.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mariana884S):

Degeaba il cunosti, nu stii cum se simte in prezent in relatie, si ce si-ar dori in viitor.
Nici el nu stie cum va evolua relatia dupa ce ii dai "ocazia".
Discutati si despre relatie, nu despre sex.

| Crackman a răspuns:

3 ani. Este mult, dar probabil v a iubiti psihic. In fine dai o tura.

| ancaval a răspuns:

Despărțire!

Unde ai citit tu mizeria aia cu : sexul apropie partenerii? FALS!

Sunteți prea tineri, nu știți ce-i viața, nu știți consecințele sexului. Ar fi păcat să te grăbești pentru ceva ce NU are viitor.

| Mariana884S explică (pentru ancaval):

De ce crezi că nu are viitor?

| Mariana884S explică (pentru ancaval):

Ce consecințe are? Nu cred că ar trebui sa ne despărțim de la niste "mofturi ".

| ancaval a răspuns (pentru Mariana884S):

Dacă mă întrebi ce consecințe are... e clar! Nici nu are rost să mai zic ceva.
Bucură-te de tinerețe, fă școală, fă ceva pentru tine.
Asta cu iubirea.....relațile.....toate-s trecătoare. Ce faci pentru tine, rămâne.

| Mariana884S explică (pentru ancaval):

Școală fac, dar asta nu mă încurcă sa îmi creez și viața personală.
Eu nu vad consecințe în asta ..de asta și întreb

| ancaval a răspuns (pentru Mariana884S):

O să ai timp și de viață personală și o să te și saturi. Acum ești tânără și fără griji .....normal că gândești... cum gândești.

Nu știu cum pot unii să te încurajeze să faci sex? Îi faci pe plac la bărbat, mai ține relația cât mai ține și când se gata, se gata. Ce ai rezolvat că te-ai culcat cu el? Nu te respecți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devin mai apropiati, dar nici intr-un caz nu rezolva certurile. Dacã acum va certati ce faceti când impartiti aceeasi locuinta?

Cred ca ar trebui sa-ti cauti alt baiat.

| Spartacus12345 a răspuns:

Bineinteles ca si sexul are rolul lui. Asa sunt baietii, ei iubesc mai mult sexul. Daca sunteti impreuna de 3 ani, ar fi cazul sa incepeti sa o faceti

| Mariana884S explică:

Ne iubim destul de tare, nu-s certuri serioase...așa niste chestii mărunte (cei drept mai mult din partea mea ).

| Maiami1999 a răspuns:

Bună. Relațiile intime au și ele rolul lor. Dacă pana acum nu v-ați simțit pregătiți e bine, dar totuși sunteți împreună de 3 ani. Nu ai încredere în el? E băiat, barbatii simt o dorinta mai puternica decât noi, fetele/ femeile. Și da, relațiile intime apropie oamenii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maiami1999):

"băiat, barbatii simt o dorinta mai puternica decât noi, fetele/ femeile"
Pe ce te bazezi când spui chestia asta?

| Mariana884S explică (pentru Maiami1999):

Am încredere, dar totuși pana acum nu am avut dorința.