| Luminiță_Alin_1998 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Poate e una prosteasca dar va rog ajutati-ma!
Iubesc o fata si nu stiu cum sa ii arat ca o iubesc, ea stie acest lucru doar ca astepta sa ii dovedesc asta si nu am nici o idee cum sa o fac

Răspuns Câştigător
| Alexandra09999 a răspuns:

Intrab o cum de simte, spune i constant sa aiba grija de ea, intrab o daca e obosită, intrab o daca a mancat, daca e bine... o fata vrea atentia unui baiat, in special atentia baiatul pe care îl place. E foarte important să comunici si incearca sa petreci cat mai mult timp cu ea. Cheam o pe afara, stiu eu. Asa va vedea că iti doresti sa petreci timp cu ea si va vedea ca tu chiar te implici

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma tem ca faptele nu sunt posbile acum, mai ales daca sunteti micuti de varsta.
Cererea in casatorie fiind una din "faptele" care i-ar putea dovedii iubirea.
Dar ca sa o incerci, spune-i ei sa-ti dovedeasca ca te iubeste, sa vedem ce face, va sarii dupa bloc sau va lua otrava?
Sincer, este puerila cererea asta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai usor si simplu mod de proceda in cazul tau, ar fi o invitatie la o plimbare in doi, sau sa-i oferi o seara placuta, undeva intr-un local mai intim. Sau de ce nu, sa o inviti sa vizionati un film, un spectacol, sa mergeti intr-un mall. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Cu vorbe frumoase si mangaieri tandre ii poti dovedi ca o iubesti cu adevarat.

| Luminiță_Alin_1998 explică (pentru Emilian65):

Problema e ca vrea fapte nu vorbe daca intelegi tu.

| Goete a răspuns (pentru Luminiță_Alin_1998):

Sari dintr-un avion deasupra orasului cu parasuta si striga cat te tine gura ca o iubesti pe...(strigi numele complet, seriansi numarul cartii ei de identitate, fiica lui___si a___, cu toate datele complete- si daca tot nu te crede mai sari o data, fara parasuta si strigi ca o faci pentru ea, sa ii castigi increderea.

| Andreeush a răspuns:

Scrie-i o scrisoare, poate va aprecia gestul.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă știe ca o iubești automat înseamnă că ai demonstrat asta. Iubirea nu e pe vorbe și prin fapte. Faptul ca te gândești la ea, ca îți pasa de ea, ca încerci sa o ajuți, ca ești alături de ea, asa demonstrezi iubirea

| Goete a răspuns:

Oare de ce are nevoie de o Dovadă?