| AlexandruSEV a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire si ma gandeam ca poate ma puteti ajuta cu cateva idei. Deci eu am avut o relatie ce s-a incheiat acum 5 luni, de atunci nu am mai vorbit cu ea decat 5 vorbe cand i-am zis la multi ani de ziua ei si in seara de revelion, cand tot asa, ne-am zis la multi ani.
Motivul despartirii a fost faptul ca pleaca la facultate si ca nu poate sa sufere...rahaturi, dar astazi pe la ora 9 imi trimite un mesaj cu un meme la care rade si o face ca si cum nu s-a intamplat nimic intre noi, din greseala nu poate fi, deoarece daca n-am vorbit de asa mult timp, nu ma are la conversatii recente, deci a facut-o intentionat, totusi de ce ar face asta? De ce mi-ar da mesaj dupa atata timp ca si cum nimic nu s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, s-a scuturat prea rapid de tine, sub pretextul facultatii.
Poate tu nu ai facultate si nu te mai ridici la nivelul nasului ei, poate ca te-a tinut doar ca sa o duci cu masina la scoala, poate ca a avut nevoie de cineva cu care sa iasa din cand in cand, cine stie care-i adevarul?!
In orice caz, cand pleci la facultate nu pleci pe luna, deci, nu avea nici un motiv sa incheie o relatie, decat daca nu te iubeste si nu simte nimic pentru tine.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ti se potrivea meme ala sau stia ca te-ar amuza si de aia ti l-a trimis. Ori ii e dor de tine si incearca sa se bage in seamaa.

| AlexandruSEV explică (pentru Adry05):

Era despre un film pe care nu l am vazut in viata mea, nici nu am inteles bine ce inseamna, deci clar nu avea treaba cu mine, de asta ma si intreb care ar putea fi motivul

| Adry05 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Nah poate incerca sa se bage in seama, intreab-o si tu un ce mai faci si vezi cat e de dornica sa vorbeasca si iti dai tu seama daca a fost bagare in seama sau nu

| AlexandruSEV explică (pentru Adry05):

Pai am intrebat-o mi-a zis cate ceva, a bagat un smile face si atat, adica a fost scurt, nu inteleg deloc

| Adry05 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Nah atunci las-o in pace nu-ti mai bate capu

| AlexandruSEV explică (pentru Adry05):

Mersi laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu-i un comportamnet normal si nici de bun simt, al fetei. Ori era beata, ori face misto pe seama ta.
Cere-i explicatii daca mai ai chef de ea, sau blocheaza-o!
Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca, adevaratul motiv al despartiri a fost:
" Ce bine ca plec la facultate si pot sa ma distrez cu cine vreau, abia astept sa scap de papagalul asta si sa nu-i mai ascult/suport "rahaturile"..."
A fost atat de evident ca nu te-a iubit deloc, ca altfel plangea si se necajea, fiind jalea de pe lume, dar uite ca n-a fost. In plus, a preferat sa rupa relatia, ca sa nu o mai deranjezi tu cu cautatul, vorbitul si altele.

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Beata nu are cum sa fie, ea nici macar nu prea iese din casa, abia ce reusisem sa o uit, chiar daca a fost o "relatie" scurta, eu chiar am pus suflet, si acum parca mi-a dat in cap cu mesajul asta, si nu stiu cum sa l interpretez, plus ca conversatia s-a incheiat brusc, nu pare a fi genul de fata nesimitita care sa si bata joc, e timida, scrie poezii, e genul ala, nu o cred in stare sa si bata joc de cineva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Sa-mi fie cu iertare, dar dupa descrierea ta despre ea, nu pare a fii deloc timida, sufletisat si nici cu bun simt, odata ce te-a suprins si pe tine, incheind conversatia brusc.
O sa fi socat, dar pare o persoana inchisa si ascunsa, care s-a abtinut tot timpul sa-ti spuna adevarul in fata, iar cand a aflat ca va merge la facultate, s-a eliberat in sfarsit, de ceea ce o apasa de multa vreme si ti-a spus in fata ca nu mai vrea rahaturi, asa-i?
Am intalnit in viata mea o asemenea persoana, o colega de servici, care timp de 4 ani mi-a devenit si prietena si s-a comportat foarte frumos in toti acesti ani cu mine si colegii nostri.
In ziua cand a plecat mi-a spus ca nu ma sufera (nefiind ceva personal), doar pentru ca eram roamnca, iar cauza a fost: ca noi le-am furat Ungaria (ea fiind unguroiaca), ca suntem neam de hoti si pradatori samd.
De parca, ce s-a intamplat cu sute de ani in urma, era vina ea.
Toti am crezut fata asta ca fiind bunatatea intruchipata, cuminte, politicoasa, muncitoare si placuta in conversar\tie cu toti colegii. Timp de 4 ani, a stat langa noi, zi de zi, minut de minut, a vorbit cu noi si ne-a tratat cu respect, pana in ultima ei zi, cand ne-a spus in fata la toti, ce avea pe suflet si a tinut in inima ei, timp de 4 ani.
Asadar, nu veni sa-mis pui ca fata asta este un inger, odata ce singur ai fost socata de conversatia oprita brus si de incheierea unei realtii, acuzand ca nu vrea sa piarda vremea cu "rahateri".
Daca fata asta era indragostita de tien, macar 1 minut, alta trebuia sa fie reactia ei, nu asta!
Personal, cred ca este o tipa ascunsa, mincinoasa si profitoare.
Pana acum s-au confirmat primele 2, ramanad sa cauti tu in memorie, sa vezi daca cumva a avut ce profita dupa urma relatiei cu tine.

PS Se vede ca o iubesti, inca ii cauti scuze si nu-ti vine sa crezi ca ti-a vorbit asa si te-a tratat ca pe ultimul om.
Cred ca esti la faza de negare... dar cauat sa intelegi logic, ce a facut si vei vedea ca, am dreptate.

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Nu a spus ea " rahaturi" eu am spus, ca motivul despărțirii e un rahat, adică facultatea, cât despre conversație, am zis ceva a băgat un smiley face și asta a fost, pe parcurs nu a avut cu ce saprofite de mine, poate doar ca o mai duceam cu mașina la școală

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

In orice caz, s-a scuturat prea rapid de tine, sub pretextul facultatii.
Poate tu nu ai facultate si nu te mai ridici la nivelul nasului ei, poate ca te-a tinut doar ca sa o duci cu masina la scoala, poate ca a avut nevoie de cineva cu care sa iasa din cand in cand, cine stie care-i adevarul?!
In orice caz, cand pleci la facultate nu pleci pe luna, deci, nu avea nici un motiv sa incheie o relatie, decat daca nu te iubeste si nu simte nimic pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Poate că îi pare rău că sa despărțit de tine.

| mastadont a răspuns:

Părerea mea e că se gândește la tine și poate vrea să vă împăcați. Vorbește cu ea ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic, ca și cum ați fi doar niște prieteni și în cele din urmă o să afli care a fost intenția ei adevărată. Dacă te-a căutat la conversații e semn bun, înseamnă că încă ține la tine, măcar ca prieten.

| OrdanKarris a răspuns:

Inseamna ca despartirea cu tine a fost cat sa si-o traga cu altul. Faptul ca se comporta ca si cum nu s-a intamplat nimic inseamna ca nu i-a mers treaba cu ala, si acum se intoarce la tine sa o iei inapoi. Te ia de fraier.

| Salisa a răspuns:

Nu ai specificat cat timp ati fost impreuna, ar fi fost de ajutor. Daca au fost sentimente intre voi este absolut normal ca acestea sa nu dispara peste noapte.
Probabil a vrut sa se bage in seama cu tine, si nu a stiut cum, si a bagat un meme.
Raspunde-i si vezi ce se intampla. O sa spun pana la urma ce vrea. Dar cel mai sigur ii este dor de tine! happy

| AlexandruSEV explică (pentru Salisa):

Relația a fost scurta 2-3 luni, deoarece ea vrea sa plece la facultate la Cluj, iar noi suntem din Galați, dar ca și Coincidență acum câteva zile am auzit de la niște prieteni comuni ca nu ar mai pleca și ca vrea sa rămână la Galați, sa fie asta motivul? Sa ma caute pentru ca s-a hotărât sa rămână? De răspuns i-am răspuns, am vorbit vreo jumătate de ora, dar nu a spus nimic concret.