| Valentin1308 a întrebat:

Salut, am și eu o neliniste. De 4 luni cunosc o fata mai mica decât mine cu un an (16),o iubesc și ea ma "iubeste" din păcate distanta ne cam desparte dar reușim sa ne vedem o data la săptămâna... Acum o săptămână am fost la ea acasă, i-am cunoscut părinții și am stat de vorba cu ei și după am mers la ea în camera, unde au început atingerile și am vrut sa o facem pentru prima data ("virgina") dar am simțit ca ceva nu e în regula cu ea și nu am mai continuat. După ceva timp am plecat acasă și a doua zi din vorba în vorba am întrebat-o ce s-a întâmplat, ea mi-a răspuns ca sunt 3 motive :"îmi e rușine, frica și teama ca te pierd după ce o facem asa ca vreau sa mai aștept".
Eu nu vreau sa o forțez sau oblig sa facă lucrul asta dar pur și simplu nu ma pot abține când sunt lângă ea. Va rog, dați-mi un sfat.

13 răspunsuri:
| Alexandra09999 a răspuns:

Explica i că tu nu o vrei doar pentru o partidă si fă- o să se simta cat mai în siguranță.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca consideri ca nu esti in stare si de asemenea ca orice ai face nu vei reusi sa-ti ''autocontrolezi'' instinctele si pornirile sexuale in momentele in care esti in preajma ei, cel mai bun sfat intr-o asemenea situatie este cea de a judeca limpede si a o lasa in pace fiindca ea nu este pregatita sa intre intr-o relatie de cuplu. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta este de inteles.
Bineinteles ca te poti abtine, ca de aceea ai creier si iti poti impune acest lucru si sa te abtii, or sa te masturbezi acasa.
Sunt miliarde de barbati in situatia ta si nu au sex, doar pentru ca afirma ca nu se pot abtine.

| Valentin1308 explică (pentru Alexandra09999):

I am spus asta, mulțumesc mult

| Valentin1308 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc

| Valentin1308 explică (pentru Violleta2022):

O sa încerc sa ma controlez, mulțumesc

| Andreeush a răspuns:

Dacă ei îi este frică ai putea să vorbești cu ea despre asta, acordă-i timp.

| ywar a răspuns:

.distanta ne cam desparte dar reușim sa ne vedem o data la săptămâna...
Deja e o problema si problema trebuie eliminata. Da stop si cauta pe alta care e aproape langa tine nu la distanta. Oricum e neimportant pentru ca la varsta voastra iubirile vin si trec. Mai asteapta sau daca vrei calareste-le cu stil. Experienta este apreciata de femei.

| Valentin1308 explică (pentru ywar):

Tu crezi ca e asa ușor sa lași o persoana pe care o iubești? Mersi pentru comentariu.

| ywar a răspuns:

La 17 ani tu vorbesti despre o relatie serioasa, ea avand 16 ani? Va cunoasteti de 4 luni si crezi ca asta e o relatie serioasa? Altii care sunt de 14-15 ani impreuna nu se cunosc si nu pot spune ca se stiu ca pe apa. Aveti proprietatea termenilor. Asta lipseste generatiei actuale.
Iti spun eu ce trebuie sa faci ca baiat la 17 ani: sa inveti, sa faci sport, sa incerci sa mananci bine, sa te pregatesti pentru niste examene ce vor veni si sa f@ti cat mai mult. O femeie care se simte iubita in pat si rasfatata va avea cu totul alta abordare fata de una care se simte neglijata de un idiot care doar si-o baga si si-o scoate. Punct. Nu cred ca gresesc pentru ca am o varsta si am trecut si eu pe unde treci tu.
Distanta nu e buna. La varste fragede - ca ale voastre - e un element de stres. Alege pe una cu care sa poti iesi, cu care sa poti face sex (exeperienta este hotaratoare!), pe care poti sa o vezi zi de zi.

| Valentin1308 explică (pentru ywar):

Par absurd, dar distanta care ne desparte nu mai este o problema pentru mine, pentru ca o iubesc, și poate îmi spuneți acum ca la vârsta mea nu știu ce e iubirea... Va mulțumesc pentru sfat.

| ywar a răspuns (pentru Valentin1308):

Valentin, eu nu incerc sa te conving de nimic. La nicio varsta nu poti spune ca le cunosti pe toate. Ai 17 ani si te inteleg. Toti am crezut la 17 ani ca le stim pe toate: stim ce e viata, stim ce e iubirea, stim ce e suferinta, stim ce e smerenia, stim ce umulinta. Chiar daca adesea dau raspunsuri taioase si uneori rautacioase nu sunt un prost si stiu sa citesc esenta din spatele lucrurilor.
O femeie nu este nicidecum o persoana care poate fi vizitata o data pe saptamana si aceea e o relatie. Prietena ta are 16 ani si este o copilita.
Mediteaza la ceea ce ti-am spus si gandeste-te ca nu tot ceea ce se vede la suprafata e si real. Gandeste-te!

| Valentin1308 explică (pentru ywar):

Mulțumesc mult pentru sfat