| SkIllet1302 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Acum 2 luni, pe la inceputul lunii iulie am facut sex neprotejat cu iubita mea. Imediat dupa am facut un test de sarcina iar el a iesit negativ, vreau sa PRECIZEZ CA IUBITA MEA ARE UN CICLU foarte NEREGULAT, ba ii vine la inceputul lunii, ba la sfarsit, ba la mijloc, pana in luna iulie i-a venit la mijloc pe 12-13-14 dar in luna iulie i-a venit pe 23 iar inainte de asta am mai facut un test de sarcina care tot negativ era pentru ca ma speriasem, eu obisnuit fiind sa ii vina la mijloc, luna trecuta i-a venit la sfarsit iar pana i-a venit am fost destul de ingrijorat. Ei cand ii vine la sfarsit, o tine asa cateva luni dupa care iar se schimba si ii vine in alta perioada. Acum in 24 august inca nu i-a venit dar noi nu am facut decat sex anal si oral, fara sa ne atingem de vagin catusi de putin. Am de ce sa ma ingrijorez? Astepti pareri, Multumesc

5 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Cel mai probabil nu ai de ce să te îngrijorezi.

Totuși, mai înformați-vă puțin despre folosirea testelor de sarcină - mie mi se pare că niciunul din voi nu știe un lucru: testele de sarcină devin reevante la 10-14 zile de la actul sexual, nu imediat.

| SkIllet1302 explică (pentru dorikut):

Stiu asta, am facut unul si pe data de 21-22 iulie, nu mai tin minte exact si tot negativ a iesit

| dorikut a răspuns (pentru SkIllet1302):

Atunci, până la apariția altor semne care să ridice suspiciuni, poți sta liniști. happy

| celdesuspendat a răspuns:

Imediat dupa, ai facut degeaba testul. mi se pare ca se face la 2 sau la 3 saptamani dupa contactul cu pricina.

| levitht a răspuns:

MHMMM...vei fi tatic