| AlinMarian21213 a întrebat:

Am și eu o problema cu testiculele, de 3 ani cred ca de la o lovitura, am un ou mai mic și unul mai mare, pana acum n-am avut nimic niciun simptom, pana acum 3 zile când m-am pus sa dorm și am băgat mana sa le așez și atunci am văzut la oul drept care este și cel mare ca are un fel de dâmb mic, ca un limitator de viteza și am apăsat puțin sa văd ce e. După am apăsat puțin mai tare și atunci au început sa mă ia niște emoții puternice prin tot corpul și au început bătăi puternice ale inimii, amețeli și respirație grea, atunci a fost cel mai rău dar de atunci când bag mana la testicule și le ating și chiar și fără sa bag ma iau tot la fel niște emoții puternice prin tot corpul care pleacă de la testicule și când mi se scoală tot la fel emoții puternice, dureri nu sunt decât foarte mici adică odată de doua ori pe zi simt o apasătura mica ca cu degetul pe ambele testicule și maxx 20 min, este ceva grav la care sa mă îngrijorez, va rog dați-mi un răspuns!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un urolog, sa ti se faca investigatii medicale la testicule.
Cat despre ameteli, batai de inima si emotii, sunt ATACURI DE PANICA pe care ti le auto-induci.
Incearca sa te calmezi si sa nu-ti o produci singur aceste atacuri, pana nu mergi la medic sa ai un diagnostic clar.
Nu-i nimic grav, ca de era, aveai dureri insuportabile, ori nu-i cazul la tine (inca), de aceea te sfatuiesc sa vezi un medic urolog.
Singura problema grava, este cea pe care ti-o provoci singur, prin atacurile de panica.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru problema care ai prezentat-o, consulta un mefic urolog. El iti va explica, care este problema si te va sfstui ce sa faci in continuare pentru a avea o viata fara griji.

| Octavian81 a răspuns:

Salut!
In urma loviturii, testicolul cel mai mare e posibil sa se fi umflat, inflamat. Nu stiu, nu sunt expert, deci nu sunt avizat sa iti zic ce poate fi.
O astfel de problema nu se rezolva pe un forum de discutii.
Sugestia mea e sa mergi la medicul de familie sa ii explici despre ce e vorba, sa te consulte si el/ea va stii spre ce specialist sa te indrume.
E vorba de sanatatea ta, nu te juca cu ea.
Mult succes!

| Laurentiutv156 a răspuns:

Salut! Ce problema ai avut? Am aceleași simptome.