| marik99 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema. De curand am avut o excursie de 2 zile la munte cu inca o clasa. Era o fata foarte frumoasa, speciala. Am reusit sa vorbesc cu ea si suntem ca doi frati. Intr-o zi am incercat sa ii spun ce simt si a zis ceva-n gen:" Sa nu-mi spui ca ai sentimente din astea" iar eu, la vorbele ei am tacut si nu i-am mai spus nimic. O iubesc foarte mult pentru ca ma intelege. Si ea ma iubeste, dar ca pe un frate. Mi-e frica sa ii mai spun inca odata lucruri din-astea. Tind sa mentionez ca ea este a VIII-a si eu sunt a VII-a. Si am aflat ca ea nu vrea sa aiba un prieten. Cum pot sa procedez. Ma gandesc la ea din mai. Nu mi-o pot scoate din cap si credeti-ma am incercat. Si daca mai aduc inca odata vorba de acest subiect mi-e ca daca afla ca am sentimente pentru ea va inceta sa-mi fie prietena. Va rog frumos, ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata nu isi doreste o relatie inca si ar trebui sa te multumesti cu relatia asta ca intre frati astfel risti sa o pierzi

| neutrino a răspuns:

Fata te-a rugat sa o respecti ca pe un prieten, nu ca pe o viitoare iubita. Respecta-i dorinta.

| mihaiASD a răspuns:

Iesi cu ea pe la o plimbare, poartate cat se poate de normal [sa nu ai emoti sau altceva] si spune-i din inima cea ce simti, ca iti place de ea ca e speciala cum ai spus si tu..nu te da mare smecher fi simplu lasa inima sa vorbeasca..iti spun asta pentru ca si eu am avut exact aceeasi problema ca si tine si asa am procedat si am reusit, acum implinim 1 an de cand suntem impreuna. Sa ai mult bafta!