| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema destul de mare! Am 14 ani si acum aproximativ 8 luni m-am indragostit de o fata de la mine din scoala de 13 ani. Am stat 4 luni dupa ea ca sa pot sa ma fac placut in jurul ei, m-am comportat cat de frumos am putut si pana la urma am reusit sa fim impreuna dupa 4 luni. I-am cunoscut parintii si am inceput sa ma inteleg bine cu ei, amandoi stiau ca suntem impreuna si nu aveau nimic impotriva. Dupa 3 luni de relatie serioasa ne-am certat si eu am decis sa ma despart de ea, dupa 2 saptamani mi-am dat seama ca nu a fost bine ce am facut pentru ca ea era singura fata care mi-a fost alaturi cand imi era greu si cand stateam noaptea trist din cauza familiei (ma certam mult cu parintii si nici nu o duceam asa bine cu banii) parintii ei sunt foarte bogati. Am incercat sa imi gasesc alta fata, am fost impreuna cu 10 fete dar nici una nu era ca fata de care ma indragostisem asa ca acum intrebarea mea este : ce pot fac sa ii recastig inima? (Stau si plang aproape in fiecare noapte si adorm mereu cu gandul la ea...)

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe lumea asta exista 2 lucruri INFINITE. 1-ul este UNIVERSUL. Al 2-lea PROSTIA. Din pacate este valabil si pentru tine. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vorbeste cu ea si recucereste-o.

| Emma30555 a răspuns:

Tu ai vrut prea repede sa ți găsești pe alta. Asta nu se întâmplă când vrem noi, bătând din palme. Pana sa găsești o persoana compatibila poate sa dureze ceva timp, trebuie sa ai răbdare, tu ai încercat cu 10 deja. Dacă vrei sa te împaci cu fata aia, caut o, dai mesaje, întreabă o ce mai face spune i ca ti e dor de ea.