| unbaiat96 a întrebat:

Am si eu o problema... Eu de felul meu sunt timid, adica nu ma bag in vorba cu fetele asa deodata, cum fac alti baieti... Ideea e ca in ultimul timp am descoperit ca pot vorbi cu o fata aproape ca si cu un baiat... Fara prea multe retineri ( doar sa nu fie penibil sau prea personal, ea imi e prietena dar nu f apropiata).
La inceputul anului scolar m.am mutat cu ea in banca, la cererea ei ( s.a certat cu prietena ei cea mai buna) si se pare ca ma indragostesc de ea... Problema e ca are iubit de 2 ani si acel iubit este un coleg si prieten... N.as vrea sa ma bag in relatia lor, mai ales ca par ca se iubesc destul de serios... Chiar nu stiu ce sa fac... Faza e ca anu trecut dupa o excursie in care am stat mai mult cu ea s.a intamplat totul... Insa dupa un timp m.am mai resemnat putin... Dar acum iarasi m.a luat parca si mai tare...

Răspuns Câştigător
| BvBFan a răspuns:

Topicul acesta este unul destul de subiectiv. Totul ţine de cum gândeşte persoana în cauză, nu după cum ar fi normal să reacţionezi.

Dacă crezi că există cea mai mică şansă să fii mai mult decât prieten cu respectiva, e dreptul tău să încerci. În caz nu eşti prea sigur pe tine că poate ieşi ceva, poate că ar fi mai bine să-i laşi în pace.

Cert e că ar trebui să iei decizia pe care nu o vei regreta odată cu trecerea timpului.

Şi în legătură cu prietenul tău... să fim serioşi, unul din deliciile vieţii e acela de a concura împotriva unui cunoscut. Dacă o faci cu un anonim, nu-ţi va gâdila nicidecum orgoliul.

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ar trebui sa accepti faptul ca nu puteti fi impreuna. Incearca sa o privesti ca pe o prietena, o sa suferi daca o sa continui asa.

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, nu-ti dezamagi prietenul.

Răspuns utilizator avertizat
| Sl1pKnoT a răspuns:

Sincer frate, fete gasesti dar prietenia se leaga mai greu. Sa nu alegi fete in locul prieteniei. Dar intai, esti sigur ca si prietenul tau ar face la fel pentru tine?